Naujienų srautas

Kultūra2018.01.30 23:42

Išleista nauja knyga apie piliakalnius

Du Lietuvos archeologai, Gintautas Zabiela ir Manvydas Vitkūnas, išleido knygą apie baltų piliakalnius. Autoriai teigia norėję parodyti, kad baltų gentys gyveno ir statė piliakalnius nuo Vyslos iki Okos upių, teritorijose, kurios Lietuvai jau seniai nepriklauso.

Prieš tūkstantį ar daugiau metų statyti piliakalniai yra pirmieji architektūros statiniai, leidžiantys atskirti, kur gyveno baltai, o kur – jau kitos gentys. Archeologai G. Zabiela ir M. Vitkūnas išleido knygą apie visą teritoriją, kurioje rasta baltų piliakalnių.

Knygoje pateikta ant piliakalnių stovėjusių pilių rekonstrukcija, pasakojama, kaip protėviai tvirtino šlaitus, kad šie nenuslinktų, kokių radinių aptikta kasinėjant.

Knygos autoriai teigia, kad dažniausiai žmonės lanko ir žino kelis populiariausius piliakalnius, esančius Lietuvoje. Tačiau mažai žino apie baltų paveldą visoje teritorijoje, kur jie gyveno. Knyga skirta  ir istorija besidomintiems kitų šalių gyventojams. Todėl išleista trimis kalbomis: lietuvių, rusų ir anglų.

Plačiau apie knygą – Monikos Petrulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi