Kultūra

2018.01.29 10:04

B. Marsas netikėtai susišlavė pagrindinius „Grammy“ apdovanojimus

BNS2018.01.29 10:04

Bruno Marsas, kuris naujai klausytojų kartai atgaivino retrofanką ir ritmenbliuzą, sekmadienį netikėtai susišlavė pagrindinius „Grammy“.

Muzikos industrija metiniu „Grammy“ įteikimo renginiu pasinaudojo kaip proga paremti augantį moterų judėjimą prieš lytinį priekabiavimą ir popdainininkė Kesha surengė pasirodymą apie savo pačios patirtą išnaudojimą.

B. Marsas už „24K Magic“ laimėjo pagrindinį „Metų albumo“ apdovanojimą. Už pagrindinį albumo kūrinį – 9-ojo dešimtmečio stiliaus ritmenbliuzo istoriją – jis dar gavo „Metų įrašo“ apdovanojimą, kuriuo pagerbiamas geriausias singlas, o už kitą albumo dainą „That`s What I Like“, atsiėmė „Metų dainos“ apdovanojimą, skiriamą dainų kūrėjams.

Šiemet „Grammy“ apdovanojimų ceremonija po 15 metų Los Andžele laikinai persikėlė į Niujorko areną „Madison Square Garden“.

Repo atoslūgis

B. Marsas laimėjo visose kategorijose, kuriose buvo nominuotas, nors šiemet pirmą kartą pagrindinėse kategorijose dominavo hiphopas ir manyta, kad per apdovanojimų ceremoniją triumfuos šis žanras.

13 tūkst. Įrašų akademijai priklausančių muzikos profesionalų šiemet arba teikė pirmenybę B. Marsui, arba balsavo už skirtingus reperius, tad hiphopui skirti balsai išsibarstė.

Hiphopo magnatas Jay-Z, kuris turėjo aštuonias nominacijas ir šiuo atžvilgiu pirmavo, per apdovanojimų ceremoniją liko be nieko.

Kendrickas Lamaras jau antrą kartą laimėjo visose repo kategorijose, bet bendrų apdovanojimų negavo.

Tarp penkių jo statulėlių yra geriausio repo albumo „Grammy“ už „DAMN.“, kuriame jis pademonstravo klasikinį hiphopą.

Nebereiks vaidinti duše

Alessia Cara (Alesija Kara), kuri savo miegamajame kurdavo klipus socialiniam tinklui „YouTube“, o paskui tapo socialiai susipratusia popmuzikos dainininke, gavo didelį susidomėjimą kėlusį geriausio naujo atlikėjo apdovanojimą.

Ši 21 metų dainininkė iš Toronto priemiesčio per apdovanojimų ceremoniją pasakė: „Nuo vaikystės duše vaidindavau, kad laimiu „Grammy“.

„Tik norėjau padrąsinti visus remti tikrą muziką ir tikrus atlikėjus, nes visi nusipelno tokio paties bandymo“, – pridūrė A. Cara.

A. Cara išgarsėjo su tokiomis dainomis kaip „Here“, kurioje pasakojama apie apsimestinių emocijų baimę vakarėlyje, ir „Scars to Your Beautiful“, kuria propaguojamas sveikas kūno įvaizdis.

Palaikymas moterims

Po nederamu lytiniu elgesiu kaltinamo Holivudo magnato Harvey Weinsteino skandalo vis didesniam dėmesiui krypstant į lyčių diskriminaciją pramogų industrijoje, pagrindinės žvaigždės, tarp jų – Lady Gaga, raudonuoju kilimu žengė su baltomis rožėmis, kurios simbolizavo solidarumą su išnaudojimo aukomis ir raginimą siekti lygybės.

Kesha, kurios kaltinimai išžaginimu savo prodiuseriui ir teisinė kova su juo iš pradžių nesulaukė industrijos palaikymo, sudainavo itin asmenišką dainą „Praying“.

Nemažai vokalisčių, tarp jų – Cyndi Lauper, pademonstravo palaikymą ir pabuvo jos choru.

Dainininkė Janelle Monae, pristatydama Keshą, sakė, kad muzikos industrija turi spręsti savo problemas dėl lytinio išnaudojimo.

„Tiems, kurie drįsta bandyti tildyti mus, sakome du žodžius: Time`s Up! („Laikas baigėsi“)“ – pasakė J. Monae, pavartodama šimtų garsių moterų pirmąją šių metų dieną inicijuoto judėjimo šūkį.

Per „Grammy“ įteikimo ceremoniją taip pat buvo paminėti muzikos gerbėjai, pernai žuvę per atakas Las Vegase ir Mančsteryje. Kantri muzikos žvaigždės Ericas Churchas, Maren Morris ir „Brothers Osbourne“ jiems atliko Erico Claptono dainą „Tears in Heaven“.

Reuters/Scanpix nuotr.

Pašaipos strėlės Trumpui

Per ceremoniją buvo ir linksmesnių politinių komentarų.

Knygos „Ugnis ir įniršis: Trumpo Baltųjų rūmų viduje“ (Fire and Fury: Inside The Trump White House) ištraukas skaitė kritika D. Trumpui garsėjantys muzikantai, tarp jų – Johnas Legendas, Cher ir Snoopas Doggas.

Klipas baigėsi Hillary Clinton, kuri D. Trumpui pralaimėjo 2016 metų rinkimus, pasirodymu.

„Grammy“ jau kišenėje“, – pajuokavo H. Clinton, kurios pasitikėjimas per piktą rinkimų kovą su D. Trumpu neatnešė jai sėkmės.