Kultūra

2018.01.25 09:37

Knyga „Uosto fuga“: apie Vilnių, jo vietas ir nežinomus žmonių likimus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.25 09:37

Tęsiantis „Metų knygos“ rinkimams LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ lankėsi esė rinkinio „Uosto fuga“ autorius Mindaugas Kvietkauskas, pristatęs savo knygą kaip daugiabalsį pasakojimą apie Vilniaus žmonių likimus. „Knygoje daug pasakojama apie Vilnių, Vilniaus vietas ir apie Vilniaus žmonių likimus, besipinančius šiame mieste“, – sako autorius.

Fuga – daugiabalsis kūrinys, kuriame vienas balsas vejasi kitą. Viena knygos temų – nežinomi žmonių likimai ir bandymai atkurti, kas atsitiko žmonėms.

„Tai, ką atrandu kaip tyrėjas, literatūros mokslininkas, netelpa į jokius mokslinius tyrimus ir tampa pasakojimu. Tai pokalbiai su žmonėmis, daugiausia menininkais, kultūros kūrėjai, labai įvairiais – žinomais ir nežinomais. Kitas [knygos balsas] – tai yra kelionė ar klaidžiojimas po skirtingas vietas ir užmirštų vietų prakalbinimas. (...) Kita tema – laiško rašymo menas, (...) kaip dar įmanoma parašyti tikrą, ne elektroninį laišką, kuris gali būti daiktas. Manau, kad pagrindinis dalykas knygoje – šių balsų susitikimas“, – knygos idėją atskleidžia M. Kvietkauskas.

Esė rinkinys, įvertintas kaip gražiausia 2016 m. knyga, papildytas paties autorius fotografijomis, kurios gali pasirodyti kaip užmintos mįslės – kur matyti šie fragmentai.

„Man pačiam buvo įdomu kurti šią knygą ne tik rašant, bet ir paskui kuriant jos vaizdinį pavidalą. Iš tikrųjų šita knyga yra mūsų dialogas su dailininke Sigute Chlebinskaite, viena žymiausių ir talentingiausių knygos menininkių Lietuvoje. Man tai buvo be galo įdomus darbas. Jos įtikintas aš debiutuoju čia ir kaip fotografas“, – pasakoja rašytojas.

Visas pokalbis su rašytoju – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.