Kultūra

2018.01.23 19:31

Režisieriaus G. Del Toro „Vandens forma“ gavo 13 „Oskarų“ nominacijų

BNS2018.01.23 19:31

Meksikos režisieriaus Guillermo del Toro fantastinė meilės istorija „Vandens forma“ (The Shape of Water) antradienį gavo didžiausią skaičių – 13 „Oskarų“ nominacijų, Greta Gerwig tapo vos penkta apdovanojimui už geriausią režisūrą pristatyta moterimi, o juostos „Purvinas“ (Mudbound) operatorė Rachel Morrison pateko į istoriją, tapusi pirmąja apdovanojimui už operatoriaus darbą pristatyta moterimi.

Balsavimui dėl geriausios juostos „Oskaro“ pateikti šie devyni filmai: „Vandens forma“ (The Shape of Water), „Vadink mane savo vardu“ (Call Me By Your Name), „Tamsiausia valanda“ (The Darkest Hour), „Diunkerkas“ (Dunkirk), „Pradink“ (Get Out), „Lady Bird“, „Phantom Thread“; „Valstybės paslaptis“ (The Post), ir „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri).

„Oskarui“ už geriausią režisūrą pristatyti: Christopheris Nolanas už filmą „Diunkerkas“, Jordanas Peele`as už juostą „Pradink“, juostos „Lady Bird“ kūrėja Greta Gerwig, Paulas Thomas Andersonas už juostą („Phantom Thread“) ir G. del Toro.

Holivudą krečiant skandalams dėl nederamo lytinio elgesio, režisieriaus kategorijai šiemet buvo skirtas ypatingas dėmesys. Daugeliui ji simbolizuoja lyčių lygybę kino industrijoje. G. Gerwing prisijungė prie šiam apdovanojimui nominuotų Linos Wertmuller, Jane Campion, Sofia Coppola ir Kathryn Bigelow. Pastaroji buvo apdovanota „Oskaru“ už filmą „Išminuotojų būrys“ (The Hurt Locker) ir iki šiol yra vienintelė šį apdovanojimą gavusi moteris.

Geriausio režisieriaus kategorijoje apdovanojimui pristatytas J. Peele`as yra penktas juodaodis filmų kūrėjas, nominuotas šioje kategorijoje, ir trečias, nominuotas geriausio filmo kategorijoje.

Tokios pavardės kaip Frances McDormand („Trys stendai“), Gary Oldmanas („Tamsiausia valanda“), Allison Janney („Aš esu Tonya“ ( I, Tonya)), Samas Rockwellas („Trys stendai“) geriausių aktorių kategorijose nieko nenustebino, tačiau pasitaikė ir siurprizų.

Geriausio aktoriaus kategorijoje apdovanojimui nominuotas Denzelis Washingtonas iš „Roman J. Israel, Esq.“ išstūmė Jamesą Franco, atlikusi vaidmenį juostoje „Disaster Artist“. J. Franco buvo apkaltintas nederamu lytiniu elgesiu likus vos kelioms dienoms iki balsavimo dėl „Oskarų“ nominacijų pabaigos. Aktorius jam metamus kaltinimus neigia.

Dėl geriausio aktoriaus vardo taip pat liko varžytis Timothee Chalamet, nusifilmavęs juostoje „Vadink mane savo vardu“, Danielis Day-Lewis, vaidinantis filme „Phantom Thread“, G.Oldmanas, nominuotas už darbą „Tamsiausioje valandoje“ ir Danielis Kaluuya už vaidmenį filme „Pradink“.

Juostos „Vandens forma“ žvaigždė Sally Hawkins pristatyta geriausios aktorės apdovanojimui. Ji varžysis su „Trijų stendų“ žvaigžde F. McDormand, Margot Robbie iš „Aš esu Tonya“, Saoirse Ronan  iš „Lady Bird“ ir Meryl Streep iš juostos Valstybės paslaptis“.

Dėl geriausios antrojo plano aktorės vardo kovos Mary J. Blige iš filmo „Purvinas“ (Mudbound), A. Janney („Aš esu Tonya“), Lesley Manville iš „Phantom Thread“.

Geriausiais antrojo plano vyriško vaidmens atlikėjais pretenduoja tapti Willemas Dafoe („The Florida Project“), Woody Harrelsonas („Trys stendai“), Richardas Jenkinsas („Vandens forma“), Christopheris Plummeris („Visi pasaulio pinigai“) ir Samas Rockwellas („Trys stendai“).

Dėl auksinės statulėlės už geriausią filmą užsienio kalba varžosi juostos: „Fantastiška moteris“ /„A Fantastic Woman“ (Čilė), „Įžeidimas“/„The Insult“ (Libanas), „Nemeilė“/„Нелюбовь“ (Rusija), „Apie kūną ir sielą“/ „On Body and Soul“ (Vengrija), „Kvadratas“/ „Square“ (Švedija).

Oskarų“ teikimo ceremonija vyks kovo 4 dieną Los Andžele. Ją ves komikas Jimmy Kimmelis. Praėjusių metų „Oskarų“ teikimo ceremonija sulaukė 32,9 mln. televizijos ABC žiūrovų dėmesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.