Naujienų srautas

Kultūra2018.01.23 10:02

R. Stankevičiaus „Šermuonėlių mantija“ – poetinės kūrybos tąsa

Iki vasario 18 d. skaitytojai kviečiami balsuoti už geriausią pernai išleistą leidinį „Metų knygos“ rinkimuose. Antradienio rytą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjęs poetas Rimvydas Stankevičius pristatė naujausią savo poezijos knygą „Šermuonėlių mantija“, kurią vadina šviesiausia, laisviausia savo knyga.

„Kaip dailininkas pradeda nuo vieno paveikslėlio, ir galiausiai sukuria animacinį filmą, taip poetas tą patį daro su savo eilėraščiais ir knygomis – kadras po kadro piešia pasaulį. Kol pasaulis visas išryškėja, būna nupieštas, su visais fizikos dėsniais, pasakiškais arba gyvenimiškais, su moraliniais principais, su visu suvokimu – toks pasaulis, kokį mes turim, su muzika, prasmėmis, debesis, upėmis. Štai kai pasaulis yra nupieštas, tada gali kalbėti apie dalykis, nieko neaiškindamas, tarsi apie savaime suprantamus dalykus. Poetui tai yra didžiulė prabanga“, – apie naujausią knygą ir joje pajaustą laisvumą rašytojas.

Jo teigimu, ankstesnėse knygose jis jau sukūrė poetinio pasaulio kontūrus, kurie galioja poezijos knygoje „Šermuonėlių mantija“, todėl skaitytojui nebereikia iš naujo kurti ir nubrėžti poetinio pasaulio ribų.

Knygoje esančiame cikle „Norvegų žvejai“ rašytojas teigia prisiminęs situacijas, kuriose galėjo baigtis jo gyvenimas. „Norvegų žvejai – tai išties angelų sargų sinonimas mano knygoje. (...) Nuotykiniuose romansuose, filmuose (...) nuskendusius, mirštančius žmones suranda norvegų žvejai“, – apie svarbaus knygoje motyvo asociacijas kalba R. Stankevičius.

Visą poeto pokalbį su  LRT RADIJO žurnalistė Juta Liutkevičiūte išgirsite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi