Kultūra

2018.01.22 10:08

Pagrindinius SAG apdovanojimus serialams pelnė „Mes“ ir „Viceprezidentė“

BNS2018.01.22 10:08

Pagrindinį Ekrano aktorių gildijos (SAG) draminio serialo apdovanojimą sekmadienį pelnė „Mes“ (This Is Us), taip gaudamas kompensaciją po iš rankų išslydusių „Emmy“ ir „Auksinių gaublių“.

„Žmonės, kiekvieno antradienio vakarą žiūrintys mus ir priimantys šį šou, kuris atspindi pozityvumą, viltį ir įtraukimą – mes jus mylime“, – sakė Milo Ventimiglia, visų kolegų vardu atsiimdamas SAG apdovanojimą už geriausią draminio serialo aktorių komandą.

Šis televizijos serialas apie rasiškai mišrią šeimą įveikė grėsmingus varžovus iš interneto, įskaitant srautinio siuntimo kompanijos „Hulu“ „Tarnaitės pasakojimą“ (The Handmaid`s Tale), kurį jo gerbėjai laiko politine nūdienos alegorija ir kuris susišlavė daug „Emmy“ bei „Auksinių gaublių“.

Per anas ceremonijas sėkmės sulaukęs „Mes“ žvaigždė Sterlingas K. Brownas prie savo kolekcijos pridėjo ir SAG apdovanojimą.

„Kokia palaima dėl pragyvenimo daryti tai, ką labai mėgsti. Kokia garbė būti pripažintam kolegų už gerai atliktą darbą“, – sakė S. K. Brownas. Šis afroamerikietis aktorius seriale vaidina veikėją, įsivaikintą baltųjų šeimos.

Claire Foy geriausios televizijos draminio serialo aktorės apdovanojimą gavo už jaunos karalienės Elizabeth vaidmenį „Karūnoje“ (The Crown), o Julia Louis-Dreyfus pelnė jau trečią SAG apdovanojimą už nevykusios politikės vaidmenį „Viceprezidentėje“ (Veep). Šis serialas buvo pagerbtas už geriausią komiško serialo aktorių komandą.

Nė viena iš šių aktorių nedalyvavo ir apdovanojimo atsiimti negalėjo. Ceremonijos dalyviams buvo pranešta, kad vėžiu serganti J. Louis-Dreyfus šiuo metu susitelkusi į darbą vienoje pjesėje.

Reuters/Scanpix nuotr.

Williamas H. Macy, vaidinantis ydingą patriarchą seriale „Begėdis“ (Shameless), už šį savo vaidmenį gavo jau trečią apdovanojimą.

Sakydamas padėkos kalbą jis perdavė ir politinę žinią. „(Aktoriai gali) rasti tiesą, ir galvoju, kad tai nuostabus būdas užsidirbti pragyvenimui, ypač šiais laikais, kai daugybė žmonių arba negali atpažinti tiesos, arba nemano, kad ji svarbi“, – sakė jis.

Du iš SAG nominuotųjų – Geoffrey Rushas iš „Genijaus proto“ (Genius) ir Azizas Ansari iš „Master of None“ – yra tarp Holivudo įtakingųjų, kuriems reiškiami įtarimai dėl nederamo lytinio elgesio. G. Rushas dalyvavo ceremonijoje, o A. Ansari, kuris šį mėnesį gavo „Auksinį gaublį“, neatvyko. Nė vienas iš jų SAG apdovanojimo negavo.

Nicole Kidman, toliau šluojanti apdovanojimus už darbą televizijos miniseriale „Nekaltas melas“ (Big Little Lies), sakė, kad pramogų industrija turi palaikyti moteris.

N. Kidman geriausios aktorės SAG apdovanojimą pridėjo prie savo „Emmy“ ir „Auksinio gaublio“, gautų už šį smurtą patiriančios žmonos vaidmenį. Be to, ji drauge su kita „Nekalto melo“ žvaigžde Reese Witherspoon prodiusavo šią dramą/

Išvardijusi daug aktorių veteranių, kuriomis žavisi, įskaitant SAG nominacijas gavusias Susan Sarandon ir Jessicą Lange, ji pasakė: „Nuostabu, ... kad mūsų dabartinė karjera gali tęstis ir po 40 metų. Nes prieš 20 metų mes šiuo gyvenimo etapu būdavome ganėtinai nereikalingos.“

Reuters/Scanpix nuotr.

Aktorės, kurias ji išvardijo, įrodo, kad „esame stiprios, galingos ir gyvybingos“, sakė N. Kidman ir pridūrė: „Tik meldžiu, kad industrija palaikytų mus, nes mūsų istorijos pagaliau yra pasakojamos.“

Alexanderas Skarsgardas, „Nekaltame mele“ suvaidinęs N. Kidman veikėjos vyrą, už šį vaidmenį gavo geriausio aktoriaus apdovanojimą.

Šioje kategorijoje taip pat buvo nominuotas Robertas De Niro, atlikęs vaidmenį filme „Melo burtininkas“ (The Wizard of Lies).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt