Naujienų srautas

Kultūra2018.01.18 23:48

Klaipėdos piliavietėje atidarytas „Muziejus 39/45“

Klaipėdoje duris atvėrė muziejus, pasakojantis apie miestą Antrojo pasaulinio karo metais. Tarp eksponatų, atkeliavusių iš įvairių vietų, nemažai dar nematytų istorinių kadrų, dokumentų.

Duris naujasis muziejus atvėrė Klaipėdos piliavietėje, buvusiame vokiečių sprogmenų sandėlyje. Keturiose salėse, daugiau kaip 2 tūkst. eksponatų pasakoja apie Klaipėdą per Antrąjį pasaulinį karą. Pradedama nuo istorinių dokumentų, liudijančių kaip uostamiestis gyveno 1939 m., Klaipėdos šturmą ir baigiama kaip sudegintas miestas gyveno pokariu. Taip pat prisimenami per karą dingę klaipėdiečiai, nuo karo siaubo iš miesto bėgę gyventojai.

„Svarbiausia, ką mes čia norim parodyti, kad karas yra tragedija, kad karas yra baisus dalykas. Kad yra laužomi žmonių likimai, jų neatsiklausus. Žiauriai laužomi, žmonės dingsta“, – sakė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus muziejininkas Saulius Karalius,

Ekspozicijoje – daug skaitmeninių vaizdų, veikia kompiuteriniai terminalai. Eksponatai į muziejų  atkeliavo iš įvairių vietų. Pavyzdžiui, nemažai nuotraukų įsigyta užsienio aukcionuose.

„Keletą šimtų eksponatų pristatė kolekcininkai, kurie tyrinėja dabartinę išlikusią istorinę fortifikaciją. Tai ten nuo filmų, juostelių pakuočių iki butelių su vynu ir įvairiausi netikėčiausi eksponatai, kurie tarkime lyg ir neatrodytų, kad tai yra karo tema“, – pasakojo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys.

„Muziejus 39/45“ piliavietėje įrengtas per maždaug metus ir kainavo 270 tūkst. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi