Kultūra

2018.01.18 15:32

Santarvės ordinais bus pagerbti vyskupas E. Bartulis ir rašytojas V. Bubnys

ELTA2018.01.18 15:32

Santarvės ordinais „Pro augenda concordia“ bus pagerbti vyskupas Eugenijus Bartulis ir rašytojas Vytautas Bubnys.

Apdovanojimai už 2017 metus Santarvės fondo steigėjo Juliaus Kazėno ir Santarvės fondo valdybos nutarimu, jiems bus įteikti už Santarvės idėjos skleidimą, tolerancijos siekimą tarp žmonių, tautų ir kultūrų.

Auksiniai Santarvės medaliai „Už santarvės puoselėjimą“ skirti aktoriui Regimantui Adomaičiui ir žurnalistui Viliui Kavaliauskui. Medaliai skiriami už nesitaikstymą su blogiu bei neteisybe ir ieškojimą gėrio Santarvės vardan.

Apdovanojimai laureatams bus teikiami Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje vasario 17-ąją.

Nuo fondo gyvavimo pradžios 1994 metais Santarvės ordinai jau buvo įteikti dvasininkams Kazimierui Vasiliauskui, Vincentui Sladkevičiui, Tėvui Stanislovui, Prezidentams Algirdui Brazauskui ir Valdui Adamkui, poetui Justinui Marcinkevičiui, literatūrologei Viktorijai Daujotytei, aktoriui Donatui Banioniui, menotyrininkui Romualdui Budriui, disko metikui Virgilijui Aleknai, pirmajai atkurtosios Lietuvos Vyriausybei, dainininkui Andriui Mamontovui, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vadovui Donatui Katkui, legendiniam krepšininkui Arvydui Saboniui, operos solistui profesoriui Virgilijui Noreikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt