Kultūra

2018.01.18 10:53

S. Bako muziejaus lankytojai domisi „nepatogiu“ Lietuvos istorijos laikotarpiu

LRT.lt2018.01.18 10:53

Lapkričio viduryje Vilniuje atidarytą garsaus litvakų dailininko Samuelio Bako muziejų vos per du mėnesius aplankė 1,5 tūkst. vilniečių ir miesto svečių. Muziejuje, įsikūrusiame dailininko gimtajame mieste, eksponuojama keliasdešimt S. Bako tapybos darbų, kuriuos jis padovanojo Lietuvai.

Pasak muziejaus vadovės Ievos Šadzevičienės, gausūs lankytojų srautai rodo augantį susidomėjimą „nepatogiu“ Lietuvos istorijos laikotarpiu ir siekiu jį sąmoningai suvokti. S. Bakas – unikalus tapytojas, kūriniuose ne tik perteikiantis asmeninius išgyvenimus, bet ir keliantis bendražmogiškus pasaulio trapumo, žmogaus prigimties daugialypiškumo klausimus, aktualius šiuolaikiniam lankytojui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Apsilankę S. Bako muziejuje, žmonės palieka atsiliepimus svečių knygoje, dalinasi nuomonėmis socialiniuose tinkluose.

Muziejaus atidarymo renginiuose dalyvavęs Nepriklausomybės Akto signataras, atkurtos Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis svečių knygoje parašė: „Nepaprastas įvykis! Kaip ir Samuelio Bako darbai. Ačiū“.

Vilnietė Radvilė Rimgailė-Voicik, šiuo metu auginanti mažylį, tikino muziejų mielai rekomenduosianti jame dar nesilankiusiems draugams.

„Šis muziejus skirtas ne šokiruoti, sukrėsti. Čia atėjęs pasijauti kaip namuose – muziejaus erdvės yra jaukios, artimos. Ypač gerai parinktas apšvietimas pabrėžia kiekvieno darbo išskirtinumą, padeda jam atsiskleisti, – teigė lankytoja.

S. Bako muziejaus ekspozicija sudomino ir iš Izraelio atvykusią Juliją Miriam, kuri čia apsilankė per atostogas Lietuvoje. Kaip ir S. Bakas, Julija gimė Vilniuje, tačiau dabar gyvena svetur.

„Buvo įdomu sužinoti S. Bako – iš geto išgelbėto talentingo berniuko – gyvenimo ir kūrybos istoriją. Tai nepaprasta istorija, kurią geriausiai atskleidžia jo paties tapyti paveikslai“, – tvirtino ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.