Naujienų srautas

Kultūra2018.01.18 10:28

Mirė „Policijos akademijos“ režisierius H. Wilsonas

BNS 2018.01.18 10:28

Jungtinėse Valstijose mirė sąmojingomis komedijomis garsėjęs režisierius ir scenaristas Hugh Wilsonas, tarp kurio darbų yra filmas „Policijos akademija“ (Police Academy) ir populiarus serialas „WKRP in Cincinnati“, trečiadienį pranešė jo šeima.

74 metų H. Wilsonas mirė sausio 14 dieną savo namuose Šarlotsvilyje Virdžinijoje. Jo žmona Charters Smith Wilson naujienų agentūrai „The Associated Press“ sakė, kad velionis sirgo plaučių vėžiu ir emfizema.

H. Wilsonas gimė 1943 metų rugpjūčio 21-ąją Majamyje, Floridoje. Jis baigė žurnalistikos studijas Floridos universitete, dirbo reklamos ir skelbimų srityje.

Praėjusio amžiaus 8-ajame dešimtmetyje jis pradėjo dirbti prodiusavimo kompanijoje „Mary Tyler Moore Productions“ ir jau netrukus rašė scenarijus serialams „The Bob Newhart Show“ ir „The Tony Randall Show“.

1978 metais jis, remdamasis savo patirtimi vienoje Atlantos radijo stotyje, ėmė kurti „WKRP in Cincinnati“. Vėliau jis kūrė tokius neilgai gyvavusius serialus kaip „Frank`s Place“, kuriame vaidino „WKRP in Cincinnati“ aktorius Timas Reidas. Šis serialas pelnė H. Wilsonui geriausio scenarijaus „Emmy“.

Jam taip pat sekėsi kurti filmus. 1984 metais jis, kaip „Policijos akademijos“ režisierius ir vienas scenaristų, padėjo sukurti franšizę. Ši satyra su Steve`u Gutenbergu tapo didžiuliu hitu, nors kino kritikas Rogeris Ebertas ją pavadino „absoliučia duobe“.

H. Wilsonas nerežisavo nė vieno iš „Policijos akademijos“ tęsinių – jis vėliau dirbo kuriant filmą „Tesės asmens sargybinis“ (Guarding Tess) ir hitu tapusią komediją „Pirmųjų žmonų klubas“ (The First Wives Club).

Naujausias jo filmas yra 2004 metų istorija apie beisbolą „Mickey“, sukurtas pagal Johno Grishamo scenarijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi