Kultūra

2018.01.16 12:44

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atveria duris jaunimui

LRT.lt 2018.01.16 12:44

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras žengė didelį žingsnį, siekdamas plačiau atverti duris jauniesiems klausytojams. Nuo šių metų orkestras ėmė taikyti 50 proc. nuolaidą jaunimui iki 26 metų – tokia praktika yra plačiai paplitusi visoje Europoje, tačiau vis dar retai sutinkama Lietuvoje. „Mūsų atveju ši nuolaida yra gimusi iš noro, kad jaunimas turėtų šansą ateiti pasiklausyti simfoninės muzikos ir ja susidomėtų“, – kalbėjo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas Stasys Pancekauskas.

„Pakviesti jaunimą į simfoninės muzikos koncertus visada buvo ir yra vienas iš svarbiausių mūsų tikslų. Puikiai suprantame, kad jaunimas yra mūsų ateitis, todėl visada galvojome, kaip pritraukti daugiau jaunų žmonių ir jau nuo ankstyvo amžiaus ugdyti vaikus, kad jie pamėgtų klasikinę muziką ir vėliau ateitų į koncertus. Manau, užsiauginti klausytoją yra vienas iš pagrindinių edukacinių uždavinių“, – sakė S. Pancekauskas.

Orkestro vadovas taip pat pabrėžė, kad nuolaida jaunimui toli gražu nėra vienintelė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro naudojama priemonė į klasikinės muzikos koncertus atvesti jaunąjį klausytoją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Esame labai lankstus orkestras. Galbūt vienas iš pagrindinių motyvų, kodėl nebijome groti lengvesnio žanro muzikos – roko baladžių, filmų muzikos, miuziklų – yra vizija ir siekis per šią muziką išugdyti simfoninės muzikos klausytoją. Kitas dalykas, kuris atsispindi mūsų programoje, tai mūsų rengiami koncertai vaikams – vien šį pusmetį turėsime cirko pasirodymą su simfoniniu orkestru ir Laimio Vilkončiaus miuziklo „Benediktas ir Žirafa“ premjerą. Taip pat labai svarbus bendradarbiavimas su muzikos mokyklomis. Keli šimtai Karoliniškių muzikos, „Liepaičių“ chorinio dainavimo mokyklos auklėtinių kasmet užlipa ant Vilniaus kongresų rūmų scenos – jie turi progą pajusti, kas tai yra, ir tikrai prisimins šią patirtį visą gyvenimą. Suorganizuoti, paruošti tokį koncertą, mobilizuoti mokytojus ir vaikus yra ne taip paprasta – šios muzikos mokyklos daro didelį ir prasmingą darbą. O mes, savo ruožtu, suteikiame sceną jauniesiems atlikėjams. Aš manau, kad labai svarbu suteikti jauniems žmonėms tokį šansą“, – kalbėjo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas S. Pancekauskas.

A. Pozarskio nuotr.

Nuo šių metų sausio 1 d. bilietą su 50 proc. nuolaida klausytojai iki 26 metų galės įsigyti Vilniaus kongresų rūmų kasoje, pateikę asmens dokumentą. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras taip pat taiko 20 proc. nuolaidą senjorams ir neįgaliesiems, dvidešimties ir daugiau asmenų grupėms bei 15 proc. nuolaidą „Omni ID“ ir „Daily Card“ kortelių turėtojams.