Kultūra

2018.01.15 17:40

Paukščių fotografas auksinio kadro tykojo vienuolika parų

Šiomis dienomis gamtosaugininkai ir ornitologai skaičiuoja Lietuvoje likusius žiemoti paukščius. Ornitologas Eugenijus Drobelis juos ne tik stebi, bet ir įamžina fotografijose.

Natūralūs miškai, vandenys, nesudarkytos pelkės, pievos – paukščių ir gyvūnų mėgstamas prieglobstis. Todėl, pasak ornitologo, prie paukščių buveinių Dzūkijos pelkėse dažnai tenka klampoti ne vieną kilometrą.

O, pavyzdžiui, pagauti kurtinių tuoktuvių auksinį kadrą Čepkelių raiste prireikė vienuolikos parų iš eilės. 

„Reikia ateiti po pietų į tuoktuvių vietą, gerai užsimaskuoti, pasislėpti, neišbaidyti paukščių, pralaukti vakarą, kada jie pradeda rinktis, naktį, kada jie ten miega, anksti ryte, prieš aušrą jie pradeda tuoktis. Kartais kurtiniai užmiega tuoktavietėse medžiuose ir tai daro iki 12 valandos. Tai para – vienas kartas pabandyti nufotografuoti“, – sako fotografas.

Gamtininko, labiausiai mėgstančio plėšriuosius paukščius, fotografijose ne tik jie – tai ir gervės, juodieji gandrai, ar beveik išnykę žalvarniai, kurių Lietuvoje likę tik apie 10 porų. Vienas laukiamiausių ornitologo sparnuočių Lietuvoje – kilnusis erelis. Jo kadrų archyvuose nedaug. 

Išsamiau apie E. Drobelio fotografijų parodą – reportaže.