Naujienų srautas

Kultūra2018.01.14 11:05

Pasirodė A. Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ filmo anonsas

LRT.lt 2018.01.14 11:05

Režisierius Arūnas Matelis pristato filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta, kuriame žvelgia į nematomą prestižinių lenktynių „Giro d`Italia“ pusę ir gregorius – dviratininkus, pasiryžusius aukoti savo rezultatą dėl kito sėkmės, anonsą.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ Lietuvos kino teatruose pasirodys vasario 9-ąją. Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d`Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių šešėlyje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ jau įvertinti 3 tarptautiniais apdovanojimais, o komplimentų jam negaili kino ir sporto bendruomenės autoritetai. „71 minutė alsuojanti tikrumu,“ –  neslepia „Giro d`Italia“ ir „Tour de France“ nugalėtoja Edita Pučinskaitė. „Filmas, pakeičiantis suvokimą apie laimėtoją. Nuostabu būti lūzeriu“ – mano pasaulio kalnų dviračių sporto čempionas Elijus Čivilis.
„Filmas pakeri, net jei nesi dviračių lenktynių gerbėjas ir pats nevažinėji dviračiu, nes jis pasakoja apie tikrą aistrą ir pasiaukojimą bendram siekiui. Pasiaukojimą kitam žmogui“, – teigia filmą geriausio dokumentinio filmo prizu apdovanojęs tarptautinio Varšuvos kino festivalio direktorius Stefanas Laudynas.

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi