Kultūra

2018.01.08 17:11

Sekmadienį – Lietuvos scenografo A. Jacovskio jubiliejus

LRT.lt2018.01.08 17:11

Sausio 14 d., sekmadienį, Lietuvos scenografui, tapytojui, vienam žymiausių Lietuvos teatro dailininkų Adomui Jacovskiui sukanka 70 metų, rašoma pranešime spaudai.

Dailininkas, scenografas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas sukūrė scenografiją legendiniams spektakliams, įėjusiems į Lietuvos teatro aukso fondą: Valentijos Jelisejevos „Kvadratas“ (rež. Eimuntas Nekrošius), Vadimo Korostyliovo „Pirosmani, Pirosmani...“ (rež. E. Nekrošius), Čingizo Aitmatovo „Ilga kaip šimtmečiai diena“ (rež. E. Nekrošius), Grigorijaus Kanovičiaus „Nusišypsok mums, Viešpatie“ (rež. R. Tuminas), Sofoklio „Edipas karalius“ (rež. R. Tuminas), Giuseppe Verdi „Makbetas“ (rež. Miroslav Fisher) ir daugelis kitų.

Iš viso Adomas Jacovskis sukūrė scenografiją beveik šimtui dramos, operos ir baleto spektaklių Lietuvoje ir užsienyje. Jis yra pelnęs daugybę prestižinių premijų ir apdovanojimų Lietuvoje ir pasaulyje.

Su Vilniaus mažuoju teatru A. Jacovskis bendradarbiauja nuo 1994m., kuomet kartu su režisieriumi Rimu Tuminu ir kompozitoriumi Faustu Latėnu sukūrė legenda tapusį spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie“. Šis trijų kūrėjų tandemas kartu dirba įvairiuose pasaulio teatruose iki šiol. Šiuo metu Vilniaus mažojo teatro repertuare – net šeši spektakliai, kuriems scenografiją kūrė Adomas Jacovskis: Nikolajaus Gogolio „Revizorius“, Samuelio Becketto „Belaukiant Godo“, Antono Čechovo „Trys seserys“, Michailo Lermontovo „Maskaradas“, Tomo Bernhardo „Minetis“, Mariaus Ivaškevičiaus „Mistras“.

Adomas Jacovskis – vienas iš žinomos dailininkų dinastijos atstovų, kuriai priklauso net penki menininkai: sūnus Marijus Jacovskis, brolis Jokūbas Jacovskis, sesuo Aleksandra Jacovskytė ir jos dukra Marija Jure.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Adomas Jacovskis yra ne tik vienas garsiausių teatro scenografų, bet ir vienas ryškiausių menininkų, garsinančių Lietuvos vardą už jos ribų.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt