Naujienų srautas

Kultūra2018.01.08 08:15

„Auksinis gaublys“ už geriausią kino dramą atiteko filmui „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“

BNS 2018.01.08 08:15

Martino McDonagh juosta „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ sekmadienį laimėjo „Auksinį gaublį“ geriausio draminio filmo kategorijoje.

Filmo žvaigždė Frances McDormand, laimėjusi geriausios aktorės statulėlę, šioje juostoje sukūrė įtūžusios motinos, ieškančios atsakymų apie savo dukters nužudymą, vaidmenį.

„Trys stendai“ laimėjo įtemptą kovą dėl apdovanojimo, į kurį taip pat pretendavo juosta apie kelią į suaugusiųjų pasaulį „Vadink mane savo vardu“ (Call Me By Your Name), trileris apie Antrąjį pasaulinį karą „Diunkerkas“ (Dunkirk), drama apie žiniasklaidos darbą „Valstybės paslaptis“ (The Post) ir fantastinė meilės istorija „Vandens forma“ (The Shape of Water).

Be to, „Trijuose stenduose“ suvaidinęs Samas Rockwellas „Semas Rokvelas“ pelnė „Auksinį gaublį“ kaip geriausias antrojo plano aktorius.

Vokietijoje sukurtas trileris „Iš niekur“ (Aus dem Nichts), vaizduojantis neonacių smurtą, sekmadienį pelnė „Auksinį gaublį“ kaip geriausias filmas užsienio kalba.

Šioje kategorijoje jis nurungė „Auksinė palmės šakelę“ Kanuose laimėjusią švedų juodąją komediją „Kvadratas“ (The Square) ir Angelinos Jolie (Andželinos Džoli) režisuotą juostą apie Kambodžos genocidą „Iš pradžių jie nužudė mano tėvą“ (First They Killed My Father).

Filme „Iš niekur“ Vokietijoje gimusi Holivudo žvaigždė Diane Kruger sukūrė motinos vokietės, per neonacių išpuolį praradusios sutuoktinį turką ir sūnų, vaidmenį. Šioje juostoje užsimenama apie virtinę realių nužudymų, kurie prieš šešerius metus sukrėtė Vokietiją paaiškėjus, kad policija daugiau laiko skyrė aiškindamasi galimus nužudytų migrantų ryšius su nusikalstamumu, o ne analizuodama iškalbingus ženklus, bylojusius apie kraštutinių dešiniųjų sąmokslą.

Per Kanų kino festivalį D. Kruger buvo pripažinta geriausia aktore. Atsiimdamas „Auksinį gaublį“ turkų kilmės vokiečių režisierius Fatihas Akinas pasveikino D. Kruger ir pareiškė: „Jis – tavo.“

Duodama interviu naujienų agentūrai AFP prieš sekmadienio ceremoniją D. Kruger sakė, kad pirmąkart peržiūrėjusi savo filmą pajutusi, jog ši juosta yra „pribloškianti“.

„Filmų apie bombas ir teroristus apstu, bet būtent šios juostos intymumas, smulkios detalės, sielvarto ir mirties atnešamos į žmogaus gyvenimą, man pasirodė itin jaudinama ir emocinga“, – pabrėžė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi