Kultūra

2018.01.07 17:42

Mirė prancūzų dainininkė France Gall

BNS2018.01.07 17:42

Prancūzų dainininkė France Gall, kuri išgarsėjo 7-ajame dešimtmetyje su virtine hitų ir seksualiai dviprasmiška Serge'o Gainsbourg'o daina apie ledinukus ant pagaliukų, sekmadienį mirė, pranešė jos atstovė.

Dainininkei buvo 70 metų. Ji išgarsėjo 1965 metais su daina „Poupee de Cire, Poupee de Son“ laimėjusi Eurovizijos dainų konkursą. Pastaruosius dvejus metus ji sirgo vėžiu ir mirė ligoninėje į vakarus nuo Paryžiaus.

Savo šlovės viršūnėje 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiuose ji bendradarbiavo su garsiausiais prancūzų muzikantais, tarp jų – S. Gainsbourg'u, Claude'u Francois  ir Micheliu Bergeriu.

Ji įkvėpė 1968 metų hitą „Comme d'Habitude“, kurio angliška versija „My Way“ tapo Franko Sinatros klasika.

Po Eurovizijos sėkmės S. Gainsbourg'as parašė F. Gall skandalingą 1966 metų dainą „Les Sucettes“ („Ledinukai ant pagaliukų“).

Vėliau ji sakė, jog būdama 19-metė nesuprato, kad dainos žodžius galima interpretuoti kaip užuominą apie oralinį seksą. Pasak jos, jei būtų supratusi, ji niekada nebūtų atlikusi tos dainos.

1974 metais F. Gall pradėjo itin sėkmingą bendradarbiavimą su M. Bergeriu, o po dvejų metų už jo ištekėjo. 1992 metais dainų kūrėjas, būdamas 44-erių, mirė nuo širdies smūgio, o po penkerių metų mirė vyresnysis iš dviejų poros vaikų, duktė Pauline (Polin), kuri gimė su cistine fibroze.

Po Pauline mirties F. Gall 1997-aisiais dingo iš viešojo gyvenimo, bet 2015 metais sugrįžo su sceniniu muzikiniu šou.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.