Kultūra

2018.01.04 14:00

Knygos apie „Ąžuoliuką“ autorius: nebūtinai rimtas kolektyvas turi prisistatyti rimtai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.04 14:00

Neseniai knygynuose pasirodė žurnalisto Dariaus Krasausko knyga „Mes iš „Ąžuoliuko“.  Šis leidinys – tai savotiška jau beveik 60 metų gyvuojančio choro istorija, perteikta daugiau nei dviem šimtais pasakojimų. Ką juose galime sužinoti?

„Mes iš „Ąžuoliuko“ nugulė apie 80 buvusių ir esamų choristų istorijų, leidinį sudaro net apie 500 puslapių. Anot D. Krasausko, aprašytų istorijų galėjo būti ir dar tris ar net penkis kartus daugiau.

Kodėl apskritai reikėjo šios knygos? D. Krasausko teigimu, legendinio choro istorijos gali būti įdomios ir paprastam žmogui iš šalies.

„Šiame chore esame labai įvairių nuotykių, istorijų patyrę, nuolat apie jas arba girdime, arba patys pasakojame. Vieną dieną šovė į galvą, kad nevisai gerai, kad mes tik tarpusavy jas pasakojame. Galbūt jos bus įdomios ir kitiems, su „Ąžuoliuku“ nesusijusiems žmonėms“, – sako knygos autorius.

Kuo šios istorijos gali būti įdomios?

„Jos yra smagios, dauguma jų. Maždaug 80 procentų, sakyčiau, tikriausiai privers žmogų arba garsiai juoktis, arba bent jau nusišypsoti. Nes kam slėpti tai, kas yra smagu. Gal kažkam atrodo, kad rimtas kolektyvas turi tik rimtai prisistatyti visuomenei, tai man tikrai taip neatrodo, nes, manau, per juokus irgi daug svarbių dalykų atsiskleidžia“, – sako D. Krasauskas.

Daugiau apie tai – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.