Naujienų srautas

Kultūra2018.01.03 11:56

Ribos Tadžmahalo lankytojų skaičių

ELTA 2018.01.03 11:56

Siekiant apsaugoti įspūdingą XVII amžiaus statinį Indijoje – Tadžmahalą – šalis ketina riboti lankytojų per dieną skaičių. Milijonai turistų, kurių didžiąją dalį sudaro patys indai, kasmet apsilanko Tadžmahale ir jų skaičius nuolat auga.

Milijonus turistų pritraukiančioje lankytinoje vietoje ateityje per dieną galės apsilankyti tik 40 tūkst. vietos turistų. Apribojimai nebus taikomi užsieniečiams, kurie už patekimą į Tadžmahalą sumokės 1 tūkst. rupijų (16 dolerių). Įprastai turistai indai už patekimą į kompleksą moka tik po 40 rupijų, tačiau ribojimo išvengti norėsiantys indai taip pat galės nusipirkti brangesnį bilietą.

Tadžmahalą XVII amžiuje kaip mauzoliejų savo žmonai pastatė Mogolų imperatorius Shah Jahanas. Moteris mirė gimdydama 1631 metais.

Kasdien Tadžmahale vidutiniškai apsilanko 10–15 tūkst. žmonių, bet savaitgaliais ir turistų sezono įkarščio metu lankytojų skaičius gerokai didesnis, jis siekia 60–70 tūkst. Šiuo metu nėra ribojamas lankytojų skaičius. 2016 metais Tadžmahale apsilankė beveik 6,5 mln. lankytojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi