Kultūra

2017.12.28 16:14

Lietuvos 100-mečiui – animacinis filmas „1918“

LRT.lt2017.12.28 16:14

Viešoji įstaiga „Artsfera“ pristato animacinį filmą „1918“ apie Lietuvos nepriklausomybės paskelbimą. Animacinio filmo scenarijaus autorius, istorikas Teofilis Pilka, sumaniai ir kūrybingai perpynė istorinius faktus ir fikciją, rašoma kūrėjų pranešime spaudai. 

Filmo pradžioje pagrindinį herojų Jurgį pasiekia žinia iš Amerikos – senelis Antanas praneša, kad susiklostė palankios aplinkybės atkurti Lietuvos nepriklausomybę. Jurgis imasi iniciatyvos ir visomis išgalėmis bando užkirsti kelią kliūtims, kurios galėjo sutrukdyti paskelbti nepriklausomybę. Jurgis ir jo partnerė Elena veikia kaip pilkieji kardinolai valstybinės reikšmės istoriniuose įvykiuose. Jiems tenka susidurti su nenumatytais iššūkiais – pabėgti iš kalėjimo, derėtis su Vokietijos žvalgais, tačiau pasišventimas ir meilė savo tėvynei įveikia kliūtis ir Nepriklausomybės aktas paskelbtas, kaip ir numatyta, 1918 metais vasario 16 d. 

Animacinis filmas „1918“ sukurtas plačiam žiūrovų ratui ir platinamas internete.

Filmo kūrybinė komanada – režisierė Sandra Latanauskaitė, scenarijaus autorius Teofilis Pilka, dailininkai Kristina Asinus ir Stanislovas Marmokas, garso režisierius Donatas Jarutis, animatorius Rokas Baniūnas. Filmo personažus garsino Justina Nemanytė, Anupras Jucius, Povilas Adomaitis, Jonas Ramutis Rimeikis, Edvinas Šimulynas. 

Filmas skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.