Kultūra

2017.12.29 08:24

Architektūros kūrinys, kuris reaguoja į žmones

LRT.lt2017.12.29 08:24

Philipo Beesley instaliacija „Astrocyte“ – tai akrilo, folijos, jutiklių, stiklo, 3D spausdintuvu atspausdintų lempų ir dirbtiniu intelektu papildytas kūrinys, reaguojantis į žmonių judesius bei gestus. Didžiulė struktūra, sukurta iš 300 tūkst. įvairių detalių, buvo eksponuota Toronto dizaino, inovacijų ir technologijų mugėje, vėliau – buvusiame muilo fabrike, rašo engadget.com.

Instaliacija „atsako“ į lankytojų judesius šviesomis, garsu ir vibracijomis. Stiklinės struktūros, pripildytos aliejų ir cheminių medžiagų, reprezentuoja gyvą organizmą. Pačios instaliacijos „kūną“ įkvėpė nervinių ląstelių struktūra. Ph. Beesley kartu su grupe „Living Architecture“ analizuoja, kaip ateityje objektai sugebės save atkurti, pataisyti ar keisti erdves naudodami šviesas, garsą ir medijas.

Projektas „Astrocyte“ – tai bandymas iliustruoti žmonių siekį susijungti su gamta. „Kaip daugelis vegetacijos ir kitų gamtos sistemų instaliacija atrodo trapi, bet išties yra pakankamai stipri reaguoti į žiūrovus“, – apie savo kūrinį sako menininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.