Naujienų srautas

Kultūra2017.12.19 23:19

Išleistas papildytas „Lietuvos dvarų enciklopedijos“ leidimas

Lietuvos dvarų enciklopedijas leidžianti „Algimanto“ leidykla, po septynerių metų pertraukos pristato naują „Lietuvos dvarų enciklopediją“, papildytą leidinį, kuriame aiškiai matyti – dvarai Lietuvoje nykstantis paveldas.

Prieš septynerius metus pristatydami „Lietuvos dvarų enciklopediją“, jos sudarytojai Algimantas ir Ingrida Semaškos teigė, kad Lietuvoje yra 608 dvarų, visi dvarai, jų likučiai, griuvėsiai buvo aprašyti leidinyje. Šiandien naujame papildytame leidinyje - jau mažiau dvarų, 570 - tiek jų yra kultūros paveldo departamento duomenų bazėje.

 „Gaila, bet tenka pripažinti, kad dvarai yra nykstantis paveldas Lietuvoje ir pirmasis jų griuvimas prasidėjo ne sovietmečiu, o dar tarpukariu, kai tuometinė valdžia paskelbė žemės reformą ir dvarus „išparceliavo“. Antrasis buvo sovietmečiu, o trečiasis, kaip nekeista, po nepriklausomybės paskelbimo, kai dvarai buvo išdalinti skirtingiems šeimininkams. Dėl to dabar galima sakyti, kad išliks tie dvarai, į kuriuos bus investuotos lėšos, o Lietuvoje tokių galimybių mažai. Savininkai, kurie nusiperka dvarus, vargu ar gali tikėtis, kad jų investicija kada nors atsipirks.Per pastaruosius 8 metus, kai buvo išleista pirmoji knyga, sunyko apie 40 dvarų“, – sako I. Semaškaitė.

I. Semaškaitė sako, šis leidinys – tai daugelio specialistų bendras darbas – paveldosaugininkų, muziejinininkų, bibliotekininkų. Knygoje – trumpai pristatomas kiekvienas dvaras, jo istorija, šeimininkai, pateikiamos nuotraukos bei žemėlapiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi