Naujienų srautas

Kultūra2017.12.11 18:00

Saudo Arabija švenčia: leista vėl steigti kino teatrus

Pirmadienį panaikintas kelis dešimtmečius Saudo Arabijoje galiojęs draudimas steigti kino teatrus. Kino teatrai šalyje buvo uždrausti 1980 m., kai radikalioji vadovybė nusprendė, jog kino teatrai trukdo religijai. Kovo mėnesį, po 37-erių metų pertraukos, Saudo Arabijoje bus įsteigtas kino teatras. 

Pasak LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorės Valdonės Rudenkienės, priežastys, kodėl leista steigti kino teatrus, yra įvairios.

„Oficialiame pranešime sakoma – kadangi naftos kainos krenta ir pranašaujama naftos eros pabaiga, tai pramogų industrija gali padėti papildyti Saudo Arabijos biudžetą. Pranašaujama, kad iki 2030 m. bus įsteigta 30 tūkst. darbo vietų. Taip pat sakoma, kad iki 2030 m. bus įsteigti 300 kino teatrų ir šalies biudžetas pasipildys milijardais“, – apie Saudo Arabijos vadovybės prognozes pasakoja V. Rudenkienė.

Manoma, kad liberalesniems sprendimams šalyje įtakos turėjo 32-ejų valstybės vadovas princas Salmanas bin Abdulazizas.

„Jis atrodo labai liberalus. Visai neseniai sužinojome, kad moterims nuo vasaros bus leista vairuoti. Dabar visuomenė galės mėgautis kino teatrais, galbūt atsiras kas nors panašaus į Holivudą ar Bolivudą, nes pati kino industrija Saudo Arabijoje nėra labai išvystyta ir pirmasis meninis filmas buvo sukurtas tik 2004 m.“, – sako V. Rudenkienė.

Išsamiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi