Naujienų srautas

Kultūra2017.12.11 08:18

Prancūzų rokenrolo žvaigždė J. Hallyday amžinojo poilsio sugrįžo į Karibų salą

BNS 2017.12.11 08:18

Velionio prancūzų rokenrolo žvaigždės Johnny Hallyday palaikus vėlai sekmadienį Karibų Sen Bartelemi saloje – milijonierių rojuje, kuriame dainininkas turėjo atostogų namus ir kuriame prašė būti palaidotas – pasitiko gedintys gerbėjai.

74 metų muzikantas, trečiadienį miręs nuo plaučių vėžio, prašė būti palaidotas šioje Prancūzijos užjūrio teritorijoje. Šis jo pasirinkimas nuvylė kai kuriuos gerbėjus, norėjusius, kad jo kapas būtų lengviau prieinamas, žemyninėje Prancūzijos dalyje.

Sekmadienį karstas buvo atskraidintas lėktuvu „Boeing 757“ su 62 keleiviais, tarp jų – velionio žmona Laeticia ir dviem poros vaikais. Jie pirmadienį dalyvaus privačioje laidotuvių ceremonijoje.

Keli šimtai gerbėjų, kurių dalis atvyko iš pagrindinės Prancūzijos teritorijos dalies, buvo susirinkę Sen Bartelemi pasitikti savo muzikos dievaičio.

Šeštadienį Paryžiuje J. Hallyday surengtos palydos prilygo valstybinėms laidotuvėms, nors tokio statuso ir neturėjo. Jam mirus šalį užliejo emocijų banga, neregėta nuo dainininkės Edithos Piaf mirties.

Šimtai tūkstančių žmonių buvo išsirikiavę prie Paryžiaus Eliziejaus laukų gatvės, kuria su 700 baikerių palyda buvo vežamas jo karstas.

Anksčiau vadintas „jaunimo tvirkintoju“, bet galiausiai tapęs prancūzų kultūros ikona J. Hallyday, penkis dešimtmečius kerėjo Prancūziją įspūdingais sceniniais šou ir tokiu pačiu spalvingu asmeniniu gyvenimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi