Naujienų srautas

Kultūra2017.12.06 23:54

Veisiejų prakartėlėje – keturių medžio drožėjų darbai

Prieššventinį laikotarpį veisiejiškius džiugins Jėzaus gimimo biblinę istoriją vaizduojanti prakartėlė iš medžio skulptūrų. Jas vasarą per plenerą išdrožė medžio meistrai.

Keturi medžio drožėjai – Gintautas Akstinas, Juozas Videika, Saulius Lampickas ir Antanas Lastauskas Jėzaus gimimo biblinės istorijos prakartėlei išdrožė vienuolika skulptūrų. Jos – žmogaus ūgio ir itin tikroviškos.

„Čia mes atidarom ne tik prakartėlę, bet gavosi maža Lietuvos medžio drožybos paroda vienu metu. Šitie meistrai nebaigę specialių mokslų, matyt kokiu tai stebuklingu būdu iš Šepkos, iš Riaubos kažkokiu mentaliniu būdu ateina ta informacija ir mes turim nepaprastai stiprius meistrus“, – sakė plenerų organizatorius Vytautas Žukauskas.

Meistrai sako vasarą per plenerą metę burtus, kam kokią skulptūrą drožti. Druskininkietis Gintautas Akstinas drožė kūdikėlį Jėzų, tai esą nebuvo lengva.

„Kūdikėlis – tai yra atsakomybė ir juvelyrika tam tikra. Tai yra nedidelė skulptūra, ji vienintelė padaryta iš liepos, visi kiti – ąžuoliniai darbeliai. Gimimas tai yra džiaugsmas bet kurioj šeimoj, bet kur paimsi, tai yra pradžia“, – kalbėjo medžio drožėjas G. Akstinas.

Paklaustas, koks Juozapas gavosi, medžio drožėjas A. Lastauskas teigė: „Juozapas toks rimtas, mąsto apie gyvenimo prasmę, koks jam likimas teko, tokį ir norėjau pavaizduot“.

„Kai pradedi drožti, nežinai, ko tu nori, bandai, ieškai tų visokių išraiškų ir kas gaunasi, ir susitaikai su tuo“, – pasakojo medžio drožėjas J. Videika.

Šiemet Veisiejuose įrengta ne tik prakartėlė – pirmą kartą bendruomenės rištais sodais papuošta eglė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi