Kultūra

2017.12.06 23:28

Parašyti komiksų knygą apie Sibiro tremtį rašytoją įkvėpė jos močiutės išgyvenimai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.06 23:28

Dvi kūrėjos – iliustruotoja Lina Itagaki ir teksto autorė Jurga Vilė po daugiau nei metų darbo laiko rankose pirmąją knygą abiems – komiksų knygą „Sibiro haiku“. Ją skiria 9-15 metų vaikams ir sako norėjusios skaudžią temą pateikti patrauklia vaikams forma.

Jurga Vilė sako, kad parašyti knygą tremties tema ją įkvėpė asmeninė istorija, jos tėvo ir močiutės prisiminimai, išgyvenimai, patirti tremtyje. Vaikystėje šia tema buvo kalbama tarsi puse lūpų, tremtis buvo apgaubta paslaptimi, sako Jurga Vilė, taip pat sako nemokėjusi apie šią temą papasakoti savo vaikams, todėl sugalvojo tai padaryti iliustruotos knygos, komiksų forma. Juo labiau, pateikia pavyzdį – Prancūzijoje, kur komiksai labai populiarūs, vaikai nuo mažens pratinami skaityti būtent komiksus ir taip apskritai skaityti.

Knygą iliustravo Lina Itagaki. Ji sako gaudavo autorės tekstą, kuriame būdavo prierašai, kokią sceną reikėtų nupiešti, kokį vaizdą, ką kalba veikėjai, kai kurios nuorodos buvo labai tikslios, kai kur palikta daug vietos improvizacijai. Piešdama dailininkė sako peržiūrėjusi daug dokumentinės medžiagos, taip pat ir teksto autorės giminių nuotraukas.

Abiems kūrėjoms tai – pirmoji knyga, „Sibiro haiku“ išleido leidykla „Aukso žuvys“.

Antradienį pasirodžiusią knygą ketvirtadienį autorės pristatys bare „Peronas“, Vilniaus geležinkelio stotyje.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.