Kultūra

2017.12.04 23:47

Klaipėdos muzikiniame teatre – miuziklo „Čikaga“ premjera

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.04 23:47

Be namų likęs Klaipėdos muzikinis teatras į sceną išleidžia pasaulinio garso miuziklą „Čikaga“.

Teismo salėje dainuoja dvi merginos, sėdi suoluose skrybėlėti vyrai ir du muzikantai... Štai tokį vaizdą buvo galima išvysti Klaipėdos apygardos teismo salėje. Ir ne atsitiktinai būtent čia pristatytas naujausias Klaipėdos muzikinio teatro pastatymas – pasaulinio garso miuziklas „Čikaga“.

Miuziklas – apie dvi už žmogžudystę į kalėjimą patekusias moteris, pasiryžusias ištrūkti bet kokia kaina. Tai – antras pagal pastatymų skaičių miuziklas pasaulyje. Dabar jis – ir Klaipėdos muzikinio teatro repertuare.

„Miuzikle svarbūs trys elementai – dainavimas, vaidyba ir šokis. Visus juos manau, čia Klaipėdoje, pavyko sujungti ir įgyvendinti. Vieni atlikėjai geriau dainuoja, kiti šoka, treti vaidina. Didelėmis pastangomis viskas pavyko“, – sakė dirigentas, muzikos vadovas Derekas Barnesas.

„Gal sunkiausia yra tai, kad šitas miuziklas yra parašytas šokėjams. Visų pirma šokėjams, nepamenu ar Derekas minėjo, bet tai yra šokėjai, kurie turi dainuoti. O mes turime atvirkštinį variantą – mes turime artistus, solistus kurie dainuoja ir kuriems reikia prašokti. Tai va, čia jiems buvo tikrai sudėtinga užduotis, bet sąmoningai buvo darytos atrankos ir pasirinkti žmonės, kurie jau turi kažkokius tai pagrindus judesio“, – kalbėjo režisierė Rūta Bunikytė.

Pagrindinius  moterų charakterius kuria Beata Ignatavičiūtė iš Klaipėdos muzikinio teatro ir Gabrielė Bielskytė iš Kauno. Miuzikle taip pat vaidina Edita Bodrovaitė, Kristina Jatautaitė, Vaidas Baumila, Dominykas Vaitiekūnas ir kiti.

„Aš priimu tai kaip žaidimą, tai yra žaidimo taisyklės, ir aš bandau tą žaidimą žaisti taip, kaip aš jį suprantu, per save perleisti, ir tikiuosi, kad man pavyks ir bus geras rezultatas“, – teigė solistė Beata Ignatavičiūtė.

„Tai yra labai charakterinis vaidmuo. Tiesa, man nėra tekę daug kurti charakterinių vaidmenų, daugiau pagrindiniai mano vaidmenys buvo labai aistringi, dramatiški, dažniausiai su nelaiminga pabaiga ir besibaigiantys mirtimi. Tai yra pirmas mano vaidmuo, kuriame aš nemirsiu“, – sakė solistė Gabrielė Bielskytė.

Miuziklo licenciją teatras įsigijo septyniems pasirodymams. „Čikagos“ premjera Klaipėdoje – ketvirtadienį. Miuziklas taip pat bus rodomas Kaune ir Šiauliuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt