Kultūra

2015.09.08 13:45

Persiškos kaligrafijos mokys meistrai iš Irano

Kulturpolis.lt2015.09.08 13:45

Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Meno kiemo dirbtuvėse garsūs Irano dailininkai Hojatas Amanis, Leila Pourkhani ir Mina Mohseni mokys persiškos kaligrafijos.

Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Meno kiemo dirbtuvėse garsūs Irano dailininkai Hojatas Amanis, Leila Pourkhani ir Mina Mohseni mokys persiškos kaligrafijos.

Kaip pabrėžia organizatoriai, autoriai yra profesionalai, šios srities specialistai.

Svarbiausias kaligrafijos elementas – ranka rašytas arba pieštas šriftas. Persijos kultūros istorijoje kaligrafija buvo siekiama perteikti šventumą, dvasinį apreiškimą ir pakylėtą meno prigimtį. Šią meninės raiškos formą iraniečiai naudojo nuo seniausių laikų. 

Ilgainiui kaligrafijai įtaką ėmė daryti religinės islamo tradicijos, draudžiančios vaizduoti žmogų, todėl persiškoje kaligrafijoje prasiveržė abstrakčių geometrinių ornamentų ir augalinių motyvų srovė – itin palanki spontaniškai, tačiau techniškai ir nepriekaištingai improvizacijai.

Klaipėdoje rengiamas kaligrafijos meno seminaras – tai ne tik reta galimybė susipažinti su Irano dailininkais, bet „per raštą pamatyti, pajusti kitą pasaulį“.

Kaligrafijos meno seminaro yra mokamas, būtina išankstinė registracija.

Seminaras rengiamas birželio 13 d. 18 val.