Naujienų srautas

Kultūra2017.11.23 23:30

Teatro scenoje – ne aktoriai, vaidinantys imigrantus, o tikri imigrantai

Savaitgalį Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre dokumentinio spektaklio „Dreamland“ premjera, kuriame savo istorijas pasakoja penki Lietuvoje gyvenantys imigrantai.  

Nacionalinio dramos teatro scenoje žiūrovai išvys ne aktorių įkūnytus personažus, bet tikrus žmones. Penkis Lietuvoje gyvenančius imigrantus iš Libano, Turkijos, Afganistano, Rusijos. Kai kurie yra pabėgėliai, kuriems prieglobstis Lietuvoje išsaugojo laisvę ar gyvybę, kiti – ekonominiai ar meilės migrantai.

„Čia yra gyvi žmonės, mes labiau orientuojamės ne į politinę temą ar socialinę žinutę, bet parodyti tų žmonių istorijas, parodyti tarpinę būseną, kuri sukaupta, bet tą jaučia kiekvienas žmogus“, – sakė režisierius Mantas Jančiauskas.

Pasak kūrybinės grupės, spektaklio „Dreamland“ idėja gimė prieš daugiau nei dvejus metus, kai menų agentūra „Art scape“ kartu su nacionaliniu dramos teatru pradėjo vystyti socialinius projektus, orientuotus į integraciją, dirbo Pabradės užsieniečių registracijos centre, Rukloje.

Vėliau būsimo spektaklio teksto bendraautoriai Rimantas Ribačiauskas, Kristina Savickienė ir režisierius Mantas Jančiauskas lankėsi ir karštuosiuose pabėgėlių priėmimo taškuose Graikijoje bei Makedonijoje, tačiau sako, kad pabėgėlių krizė Europoje buvo tik atspirties taškas, ir „Dreamland“ nebus apie tipiškai lietuvių suvokiamus pabėgėlius, o greičiau apie žmones, palikusius savo šalį arba tai, kas brangu. „Dreamland“ – tai spektaklis apie migraciją.

„Kaip pasakai pabėgėlis, tai arabas, musulmonas, apskuręs arba blogas kvapas. Pas mus pamatysime kurie skirtingi, krikščionys, musulmonai skirtingi – šiitai, sunitai – ir tiesiog tas bendras vardiklis, ar pabėgėlis, ar migrantas, kad jis neteko savo gimtosios šalies. Spektaklio koncepcija gimsta sandūroje kur susikerta penkios istorijos, ne pačiose istorijose, bet santykyje tarp jų“, – pasakojo teksto bendraautorė Kristina Savickienė.

Spektaklio premjera Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje – savaitgalį. Spektaklis bus vaidinamas keliomis kalbomis, su lietuviškais subtitrais. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi