Kultūra

2017.11.23 16:28

Kariuomenės dienos proga J. Vaitkutė sukūrė meninę instaliaciją „Miško broliai“

LRT.lt2017.11.23 16:28

Lietuvos kariuomenės dienos proga jaunosios kartos kūrėja Jolita Vaitkutė sukūrė meninę instaliaciją „Miško broliai“, kuri visuomenei buvo pristatyta 2017 m. lapkričio 23 d. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje, praneša vyriausybė.

Meninėje instaliacijoje atkurti trijų Lietuvos partizanų – Jono Žemaičio, Adolfo Ramanausko ir Juozo Lukšos portretai. Instaliacija sukurta iš lietuviško miško medžių šakų. Kitaip nei daugelis autorės darbų, kurie paprastai yra laikini, portretai iš medžių Juozo Lukšos gimnazijoje liks ilgesniam laikui. Pirmą kartą iš medžių šakų kūrusi J. Vaitkutė tokią medžiagą sako pasirinkusi dėl jos sąsajų su partizanais.

J. Vaitkutė prisijungė ir prie Valstybės atkūrimo šimtmečio kampanijos „Ačiū“. Savo padėką ji skyrė laisvės kovotojams:  „Šiandien prisimename tuos, kurie saugojo ir saugoja Lietuvos laisvę. Šiandien noriu pasakyti „Ačiū“ laisvės kovotojams, kurių begalinis pasiaukojimas ir ryžtas išsaugojo gyvą Lietuvos dvasią. „Ačiū“, kad šiandien galime džiaugtis laisve ir kurti bei augti laisvoje Lietuvoje“.

Kampanija „Ačiū“ skatina dėkoti visiems prisidėjusiems Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų kelyje į sėkmę. Kampanija vyksta etapais – atsižvelgiant į Lietuvai svarbius įvykius, žmonės skatinami siųsti suasmenintus atvirukus valstybės ir jų pačių gyvenime svarbiems asmenims.

Kampanija prasidėjo 2017 m. kovo 29 d. minint vieną reikšmingiausių Lietuvos pasiekimų – įstojimą į NATO. Vėliau „Ačiū“ atvirlaiškiai buvo siunčiami Europos dienos, Gatvės muzikos dienos, Vaikų gynimo dienos proga. Birželio 16-ąją „Ačiū“ tarėme Islandijai, liepos 6-ąją atvirlaiškius siuntėme užsienio lietuviams, spalio 5-ąją dėkojome mokytojams.

Prie kampanijos „Ačiū“ prijungė valstybės vadovai, visuomenės veikėjai, dainininkai, sportininkai, žurnalistai, mokslininkai ir daugelis kitų. Andrius Mamontovas „Ačiū“ tarė savo seneliui, Justė Arlauskaitė-Jazzu dėkojo savo mokytojams, prezidentas Valdas Adamkus – tiems, kurie stovėjo Baltijos kelyje, Edmundas Jakilaitis – visiems balsavusiems už Lietuvos narystę Europos Sąjungoje, Benediktas Vanagas – Lietuvos kariams.

Kviečiame visus dėkoti ir siųsti atvirukus –  šiuo gražiu ir paprastu veiksmu skirti savo „Ačiū“ visiems, kurie savo darbais prisidėjo prie Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų kelio į sėkmę.

„Ačiū“ atvirlaiškiai yra nemokamai prieinami Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus apskričių bibliotekose bei visų 60-ies Lietuvos savivaldybių viešosiose bibliotekose. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.