Naujienų srautas

Kultūra2017.11.22 21:35

Įteikta valstybinė J. Basanavičiaus premija

LRT.lt 2017.11.22 21:35

Valstybinė Jono Basanavičiaus premija už reikšmingus tradicinės kultūros tyrinėjimo ir sisteminimo, sklaidos ir aktualizavimo darbus, aktyvią ir rezultatyvią visuomeninę veiklą etninės kultūros srityje įteikta etnologei, muziejininkei dr. Elvydai Lazauskaitei. Apie tai pranešimu spaudai informuoja Kultūros ministerija. 

„Etninės kultūros išsaugojimas yra svarbi mūsų atminties politikos dalis. Valstybinė Jono Basanavičiaus premija leidžia įvertinti tuos, kurie svariausiai prisideda prie etninės kultūros puoselėjimo ir pažinimo. Šia prasme šių metų laureatės daktarės Elvydos Lazauskaitės nuveikti darbai kalba patys už save“, – pranešime cituojama kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Premiją iškilmingoje ceremonijoje įteikė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Visi valstybinę J. Basanavičiaus premiją gavę žmonės ją užsitarnavo nuoširdžiu ir kruopščiu darbu, ir šių metų laureatė nėra išimtis. Jos darbų sąrašas mūsų etninei kultūrai yra tikrai išskirtinis ir vertas šios garbingos premijos“, – vyriausybės pranešime spaudai cituojamas premjeras.

Pasak E. Lazauskaitės, žmonės domisi etnine kultūra, todėl muziejininkų darbas, plėtojant ir puoselėjant tradicijas bei ugdant muziejaus lankytojus yra labai aktualus. Muziejus – puiki priemonė etninės kultūros pažinimui, o jame dirbančių žmonių dėka tradicinė kultūra nėra užmirštama.

„J. Basanavičius ateities Lietuvą įsivaizdavo, kaip kultūringą valstybę, kurios žmonės puoselėja savo kultūrinį paveldą ir tradicijas. Džiaugiuosi galėdama prie to prisidėti savo darbais“, – kalbėjo premijos laureatė.

E. Lazauskaitė yra Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja. Šių metų premijos laureatė yra unikalių Lietuvoje edukacinių etninės kultūros programų sudarytoja, jau dešimtmetį Lietuvos nacionaliniame muziejuje organizuoja pačios inicijuotas Tautinio kostiumo dirbtuves, kurios prisideda prie Lietuvos tautinių kostiumų išsaugojimo. 

E. Lazauskaitės iniciatyva kiekvienais metais vasario 16-ąją yra rengiami Jono Basanavičiaus skaitymai, kuriuose dalyvauja Jono Basanavičiaus premijos laureatai. Šių metų premijos laureatė rengia paskaitas etninės kultūros specialistams, yra ilgametė tautinio paveldo produktų sertifikavimo ekspertė.

1992 m. Kultūros ministerijos įsteigta Valstybinė Jono Basanavičiaus premija yra skiriama kasmet už reikšmingus pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat už kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje. Vyriausybės nutarimu nuo 2018 metų ši premija įgis nacionalinės premijos statusą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi