Naujienų srautas

Kultūra2017.11.20 12:02

Įsibėgėja projektas „Pažink valstybę“: 60 mokinių įgyvendintų darbų Lietuvai

LRT.lt 2017.11.20 12:02

Rugsėjo mėnesį Valstybės pažinimo centre prasidėjęs projektas „Pažink valstybę“ sujungė 60 visos Lietuvos mokyklų, o į projekto veiklas įsitraukė daugiau nei 1,5 tūkst. dalyvių. Pirmojo projekto etapo metu susipažinę su probleminio mokymo galimybėmis, antrajame veiklų etape mokytojai drauge su mokiniais diskutavo apie jiems aktualiausias problemas, išsikėlė galimus sprendimo būdus ir ėmėsi veiksmų jų įgyvendinimui, teigiama Valstybės pažinimo centro pranešime.

Bendradarbiaudami su viešojo sektoriaus institucijų atstovais, projekto dalyviai gilino žinias apie valstybės valdymą, valdžios institucijų funkcijas ir ieškojo optimaliausių būdų išspręsti vietos bendruomenei, miesto ar net visos valstybės gyventojams reikšmingas problemas. Pavyzdžiui, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokiniai nusprendė imtis iniciatyvos ir praskaidrinti miestelio senjorų laisvalaikį, kviesdami juos į pačių vedamus kompiuterinio raštingumo kursus. Vilniaus „Juventos“ gimnazijos komanda, bendradarbiaudama su seniūnijos ir vietos bendruomenės atstovais, ėmėsi kultūrinio projekto – „Naujininkų kultūros renovacijos“, įtrauksiančios vietos gyventojus į aktyvesnę visuomeninę ir kultūrinę veiklą. Tuo tarpu Šalčininkų rajono Pabarės pagrindinės mokyklos mokiniai rinko informaciją ir aiškinosi, kodėl susiduriama su viešojoje erdvėje plačiai aptariamu kainų augimu. Aktyviu dalyvavimu viešųjų valstybės reikalų svarstyme siekiama skatinti mokinių pilietinį aktyvumą, ugdyti jų kritinį mąstymą. Nuolat pildomą projekto dalyvių pasiekimų sąrašą galite rasti Valstybės pažinimo centro interneto svetainėje.

Paskutiniojo projekto etapo metu komandos lankysis vyriausybėje ir už pasirinktos tematikos veiklą atsakingose vykdomosios valdžios institucijose. Susitikimų metu bus diskutuojama apie projekto metu iškilusius iššūkius, jų sprendimo būdus, patarimais dalinsis atitinkamų sričių ekspertai. Gruodžio mėnesį planuojamas baigiamasis projekto renginys ir komandų pasiektų rezultatų vertinimas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi