Kultūra

2017.11.20 10:46

Kino festivalyje Estijoje – itin didelis susidomėjimas lietuvių filmu: prireikė papildomų seansų

LRT.lt2017.11.20 10:46

Režisieriaus Arūno Matelio naujausia dokumentinė kino juosta „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ toliau kelia aistras pasaulyje, rašoma kūrybinės komandos pranešime spaudai. 

Šiuo metu Estijoje prasidėjusiame A klasės kino festivalyje „Black Nights“ lietuvių režisieriaus filmas pristatomas nekonkursinėje dokumentinėje programoje. Tačiau dar prieš festivalio atidarymą į filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ seansą gruodžio 3 d., kuriame ketina dalyvauti pats režisierius, bilietai buvo išgraibstyti.  

„Dar nėra buvę, kad bilietai būtų išpirkti savaitę prieš prasidedant festivaliui. Organizatoriai juokiasi, kad ir į papildomus seansus bilietai akyse tirpsta. Man tai be galo džiugios naujienos, nes jos teikia vilties, kad ir Lietuvoje žiūrovams bus įdomus mūsų filmas“, – šyososi filmo režisierius A. Matelis. 

Prieš kelias savaites filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ – Minsko kino festivalyje „Listapad“ pelnė „žiūroviškiausio“ festivalio filmo apdovanojimą, o taip pat buvo pripažintas ir geriausiu dokumentiniu filmu. Tokį pripažinimą filmas pelnė ir Tarptautiniame Varšuvos A klasės kino festivalyje, kuriame spalio mėnesį vyko pasaulinė jo premjera.

Anot režisieriaus, jam be galo džiugu, kad filmas taip sėkmingai pradėjo savo pasaulinę kelionę. Kad dokumentinė kino juosta, pristatyta ne specializuotuose dokumentinio kino festivaliuose, konkuruoja su vaidybiniais filmais ir užkariauja žiūrovų simpatijas. 

„Visuose festivaliuose, kuriuose buvo pristatytas mūsų filmas, dalyvavo patys stipriausi dokumentinio ir vaidybinio kino režisieriai ir jų darbai iš viso pasaulio. Todėl labai smagu, kad mūsų „Nuostabieji lūzeriai“ konkurencinėje kino kovoje jau ne kartą tapo tikraisiais nugalėtojais“, – sako A. Matelis.

Anot jo, Estijoje vykstantis festivalis „Black Nights“ garsėja nepaprastai stipria dokumentinių filmų programa. Festivalis, įkurtas 1997-aisiais, šiemet organizuojamas 21-ąjį kartą.  Tai vienas didžiausių kino festivalių Šiaurės Europoje, į kurį kasmet susirenka per 1000 svečių, kino industrijos atstovų, per 120 akredituotų žurnalistų. Festivalio metu pristatoma 250 ilgo metro vaidybinių ir dokumentinių filmų, taip pat – per 300 trumpo metro ir animacinių juostų. Festivalyje kasmet apsilanko per 80 tūkst. žiūrovų.

Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ festivalyje bus rodomas gruodžio 21, 22 ir 3 dienomis.

Filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d'Italia“, kuriose bene svarbiausias vaidmuo tenka dviračių sporto vienuoliams, dviratininkams, pasiruošusiems iškęsti pačius sunkiausius iššūkius dėl savo komandos lyderio pergalės. 

Kaip sakė Varšuvos kino festivalio direktorius Stefanas Laudynas, tai filmas, kuris pakerės net tuos, kurie nėra dviračių lenktynių gerbėjai, o ir kasdienybėje nevažinėja dviračiais, nes filmo tema universali. Režisierius pirmiausiai kalba apie pasiaukojimą dėl kito žmogaus.

Filmo premjera Lietuvos kino teatruose numatyta netrukus po Naujųjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt