Kultūra

2017.11.19 11:10

Australai gedi legendinės roko grupės AC/DC gitaristo M. Youngo

BNS2017.11.19 11:10

Australai gedi ir reiškia pagarbą šeštadienį mirusiam legendinės australų roko grupės AC/DC gitaristui ir vienam jos steigėjų Malcolmui Youngui, kuris mirė sulaukęs 64-erių. 

Vyro šeima ir legendinė grupė pranešė, kad kelerius metus nuo senatvinės silpnaprotystės kentęs M. Youngas, grupę AC/DC 1973 metais įkūręs su savo broliu Angusu, mirė šeštadienį.

Geriausiai dėl savo hito „Highway to Hell“ žinoma grupė AC/DC išleido 17 studijinių albumų, kurių visame pasaulyje pardavė daugiau nei 200 mln. kopijų.

„AC/DC buvo neįtikėtinai ypatingi, – sekmadienį nacionalinei televizijai ABC sakė Australijos rodo istorikas Glenas A. Bakeris. – Jie tapo Australijos muzikos dalimi tuomet, kai tautai reikėjo didvyrių ir žmonių, kurie būtų visiškai patikimi ir nenuklystų nė sekundei ir turėtų aiškią viziją, kur nori eiti. Tos muzikos architektas buvo M. Youngas, parašęs kiekvieną dainą, kiekvieną originalią jų dainą.“

M. Youngas emigravo į Australiją su šeima dar būdamas vaikas. Jam buvo kiek per dvidešimt, kai grupė išleido savo debiutinį albumą „High Voltage“.

„Esu labai sukrėstas žinios apie M. Youngo mirtį... Man asmeniškai jis buvo geriausias visų laikų ritmo gitaristas“, – tviteryje parašė Australijos kantri muzikos žvaigždė Keithas Urbanas.

Savo širdgėlos neslėpė ir AC/DC gerbėjai. 

Pastaruosius trejus metus sunkiai sirgusį Malcolmą grupėje pakeitė jo sūnėnas Stevie Youngas.

„Man, kaip broliui, sunku išreikšti žodžiais, ką jis man reiškė gyvenime; mūsų ryšys buvo unikalus ir labai ypatingas, – sakė Angusas Youngas.

„Lieka didžiulis jo palikimas, gyvuosiantis amžinai. Malcolmai, puikiai padirbėjai,“ – pridūrė jis.

Šių metų spalį mirė Malcolmo ir Anguso vyresnysis brolis, AC/DC prodiuseris George`as Youngas.

Visi trys broliai Youngai gimė Škotijoje ir dar vaikystėje kartu su šeima emigravo į Australiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.