Kultūra

2017.11.17 16:49

„Kablys“ savaitgalį pasitinka su technomuzikos legenda Rodhad ir didžiausiu sezono renginiu

LRT.lt 2017.11.17 16:49

Šį penktadienį po ilgos pertraukos Vilniaus klubas „Kablys“ naktinėtojams atvers visas keturias savo erdves – čia vyks penktojo klubo sezono pažiba, vienos nakties festivalis „Labirintas“. O „Labirintas“ turi ir savo pažibą – technomuzikos scenos korifėjų Rødhåd, dėl kurio atvykimo į Lietuvą pirmasis kontaktas buvo užmegztas prieš ketvertą metų. Be žymiojo vokiečio, festivalyje pasirodys prancūzas December, duetas „The Golden Filter“ ir keturiolika lietuvių, skelbia organizatoriai.

Kablio skeitparke šįkart skambės ne riedlenčių kaukšėjimas ir jų mėgėjų šūksniai, o solidus vokiškas techno. Šiuo rūpinsis ilgalaikiai klubo partneriai „Hooked On“, kasmėnesinius technomuzikos vakarėlius „Kablyje“ rengiantys nuo 2014 m. Būtent jie paruoš dirvą griežtam, ilgam ir itin lauktam Rødhåd pasirodymui. Šiandien šis vokietis yra vienas geidžiamiausių technomuzikos didžėjų. Tačiau tai neturėtų stebinti, atsižvelgus į faktą, kad pamatus tokiam statusui jis dėti pradėjo dar gūdžiais devyniadešimtaisiais, kai sumanė organizuoti mažyčius vakarėlius po atviru dangum Berlyno apylinkėse. 2009-aisiais jis startavo su renginių serija „Dystopian“, kurią vėliau pavertė pilnaverčiu leiblu, o 2010-aisiais atlikėjas tapo nuolatiniu legendinio Berlyno klubo „Berghain“ rezidentu. Daugiau nelabai ko ir beliko siekti, nebent asmeninio albumo... kurį Rødhåd išleido prieš nepilną mėnesį.

Nakvišų labiausiai nutryptoje pagrindinėje klubo salėje pasirodys Londone įsikūręs australės ir amerikiečio duetas „The Golden Filter“. 2008-aisiais startavusi su disko muzikos hitu „Solid Gold“ porelė pamažu perėjo prie kreivesnio alternatyvių šokių aikštelių skambesio – penktadienį gyvą pasirodymą surengs vienoje tokių. Čia taip pat pasirodys „Gamma“ renginių ciklo vėliavnešys Interiors, daugybės renginių organizatorius, „Shatriah“ judėjimo galva Polyester bei pora klubo draugų – Illestpeace bei Lockroix. Laukia daug tamsaus disko, synthpop ir indie dance.

Juodoji klubo salė bus dedikuota EBM, elektro ir visiems kitiems giminingiems žanrams. Čia dominuos trečiąkart į klubą sugrįžtantis prancūzas December. „Pasakyk, kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu“ – sako lietuviai, o December draugai yra įrašų kompanijos „Blackest Ever Black“, „Mannequin“ ir Helenos Hauf kuruojama „Return To Disorder“. Šiame greitu metu pasirodysiantis atlikėjo leidinys vadinasi „64 Ways To Rob a Friend” – iškalbinga. Muzikinės iškalbos juodojoje salėje negailės ir „Minimal.lt“ vadas SHN, neseniai pirmąjį albumą išleidęs Savage bei iš Kopenhagos trumpam grįžtantis Lukas Danys.

Antrasis aukštas bus atiduotas į rankas alternatyvos alternatyvai – abstrakčiai elektronikai, sunkiai į lietuvių kalbą išverčiamiems obscure bei įvairiausiems wave stiliams. Čia pasirodys visa intelektualiosios elektronikos rinktinė: žurnalo „Secretthirteen“ atstovas Ilius, už festivalį STRCAMP ir vakarėlius DOS atsakingas Woida ir tik negirdėtą muziką grojantis Hìldå. O vyšnia ant torto, jei galima tokias nuvalkiotas frazes vartoti tokios rimtos muzikos kontekste, taps gyvas YXO pasirodymas, kupinas svajingos sintetikos ir dar daugiau svajingos sintetikos.

Lankytojus „Labirintas“ pasitiks ne tik keturiomis salėmis, penkiais barais bei septyniolika atlikėjų, bet ir savo atributikos turgeliu. Čia bus galima įsigyti specialiai šiam festivaliui pagamintų riboto tiražo džemperių ir kitų gėrybių. Oficiali festivalio trukmė – net dešimt valandų, tačiau nutikti gali visko, mat geri vakarėliai „Kably“ yra linkę užsitęsti.