Kultūra

2017.11.13 14:50

Kultūros ministrė pakomentavo priekabiavimo skandalą

BNS 2017.11.13 14:50

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pirmadienį sveikino apie netinkamą seksualinį elgesį pranešančius žmones, bet nekomentavo dviejų menininkių kaltinimų režisieriui Šarūnui Bartui.

„Tai yra iš tikrųjų didelė ir opi problema, kurią iš tikrųjų mes turėtumėme spręsti kartu, ir tokie atviri pasisakymai (...) yra labai pozityvus ženklas“, – žurnalistams sakė ministrė.

„Visuomenė turi pasveikti. Paprasčiausiai mes negalime toleruoti tokių dalykų, todėl labai palaikau visas moteris, taip pat ir vyrus, kurie išdrįsta kalbėti apie šią problemą“, – pridūrė L. Ruokytė-Jonsson.

Taip ji kalbėjo aktorei Julijai Steponaitytei ir dailininkei Paulei Boculaitei viešai pranešus apie galbūt netinkamą Š. Barto elgesį.

J. Steponaitytė teigia tapusi seksualinio užpuolimo auka po aktorių atrankos studijoje, tuo metu P. Boculaitė sako nuo režisieriaus nukentėjusi jo sodyboje.

Paklausta apie Kultūros ministerijos būsimą bendradarbiavimą su Š. Bartu, ministrė pabrėžė, kad pirmiausia reikia sulaukti teisėsaugos verdikto, taip pat išgirsti ir patį režisierių.

„Palaukime rezultatų ir tada galėsime kalbėti apie kažkokias priemones“, – sakė L. Ruokytė-Jonsson.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis savo ruožtu paragino politikus nesikišti į privačių žmonių tarpusavio aiškinimąsi.

„Jei bus kaltinimai, bus ir sprendimai. Aš manau, kad politikai neturėtų imtis nagrinėti kažkokių privačių žmonių pareiškimų apie kitus privačius žmones, nesvarbu, kas jie bebūtų“, – žurnalistams sakė valdančiųjų „valstiečių“ lyderis.

1964 metais gimęs Š. Bartas yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, ne kartą yra pelnęs „Sidabrinių gervių“ apdovanojimus, jo filmai pristatomi Kanų ir kituose kino festivaliuose.