Naujienų srautas

Kultūra2017.11.13 14:38

R. Šimašius inicijuoja nuomos sutarties su Š. Barto studija nutraukimą

Penktadienį Julijai Steponaitytei prakalbus apie Šarūno Barto seksualinį priekabiavimą, o pirmadienį prie kaltinimų režisieriui prisijungus Paulei Bocullaitei, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius spaudos konferencijoje teigė inicijuojantis nuomos sutarties su Šarūno Barto studija „Kinema“ nutraukimą.

„Visiškai akivaizdu, kad tos žinios, kurios yra pasklidusios apie Šarūną Bartą po liudininkų liudijimų ir Šarūno Barto tylos leidžia daryti labai rimtas pirmines išvadas. Bent jau aš, kaip miesto meras, tikrai atsimenu labai paprastą faktą, kad Šarūno Barto studija „Kinema“ nuomojasi savivaldybes patalpas, tai natūralu, kad inicijuoju tos sutarties pasibaigimą, kuri ir taip, tiesą sakant, eina į pabaigą dėl įsiskolinimo ir ataskaitų nerengimo, bet moralinis aspektas šiandien yra esminis.

Ta proga tikrai noriu padėkoti aktorei Julijai Steponaitytei ir taip pat kitai merginai, kurios netylėjo“, – sakė R. Šimašius.

Pasak mero, sutarties pasibaigimo terminas jau yra suėjęs, tačiau anksčiau dėmesys buvo kreipiamas tik į biurokratinius, administracinius aspektus: „Turbūt ataskaitų pateikimas ar nepateikimas arba skolų turėjimas dabar yra antram plane.“

Meras teigė pats su Š. Bartu susisiekti nebandęs. „Daugybė žmonių, kaip žinau, tai daro. Natūralu, kad iškraustymo pats faktas, jeigu jisai vyks – pagal mūsų procedūras Kultūros, švietimo ir sporto komitetas tai svarsto – tai labai natūralu, kad jei Š. Bartas norės pateikti kažkokius paaiškinimus, tai jų laukia daugybė žmonių Lietuvoje, įskaitant ir savivaldybę“, – konferencijoje sakė R. Šimašius.

R. Šimašius taip pat sakė mėgstantis Š. Barto kūrybą: „Man atrodo, kad Š. Barto filmai yra labai geri. Bet aš jų asmeniškai, ko gero, žiūrėti taip, kaip žiūrėjau anksčiau, negalėsiu. Kas irgi yra labai apmaudu. Bet dar kartą dėkoju merginoms, kurios išdrįsta pasisakyti, nes daugelis, deja, pasisakyti nedrįsta“, – sakė R. Šimašius.

Penktadienio vakarą aktorė ir kino koloristė Julija Steponaitytė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, jog prieš penkerius metus režisierius Šarūnas Bartas bandė ja seksualiai pasinaudoti. Tuo metu J. Steponaitytė buvo 20-ies. „Aš jaučiausi kalta, sutrikusi. Nežinojau, kas tiksliai įvyko“, – apie penkerius metus trukusią tylą 15min sakė J. Steponaitytė.

Pirmadienį socialiniuose tinkluose ėmė plisti Nanook.lt platformoje paviešintas garso įrašas, kuriame P. Bocullaitė pripažino, jog Julija – ne vienintelė, kuriai teko susidurti su nederamu Š. Barto elgesiu. Pasak P. Bocullaitės, ji gavo vaidmenį Š. Barto filme, vėliau buvo pakviesta dirbti kaip scenografė. Vieną vakarą, dirbant Š. Barto sodyboje, režisierius pradėjo ją liesti. P. Bocullaitei nuo jo atsitraukus ir pasakius, jog grįžta namo, Š. Bartas netrukus pradėjo smurtauti – jos link metė suoliuką, televizorių, būdamas girtas sėdo į automobilį ir ją vijosi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi