Kultūra

2017.11.11 22:33

Fotografijų parodoje atskleidžiamas stačiatikybės portretas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.11 22:33

Panevėžio dailės galerijoje atidaryta panevėžiečio fotomenininko Valentino Pečinino fotografijų paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“. Šį ciklą apie stačiatikių apeigas Lietuvoje ir užsienyje jis kūrė dešimt metų.

Prieš dešimt metų aukščiausioji stačiatikių valdžia palaimino ir V. Pečinino ketinimus fotografuoti jų apeigas, parodyti visas tikintiesiems nematomas cerkvės kertelės, pasiruošimą mišioms. Fotomenininkas sako, kad jį seniai domina religija, o idėja  fotografuoti stačiatikius kilio apsilankius  mažoje kaimo cerkvėje.

„Nuvažiavau į Lebeniškio kaimišką cerkvę, ten buvo labai mažai žmonių, keli žmonės neįgalūs, juos su vežimėliais įneša į vidų. Tas tikėjimas, tas žvilgsnis, toks atsidavimas, kad Dievas turi padėti, mane labai sukrėtė“, – sakė V. Pečinas

V. Pečininas turi tūkstančius nuotraukų, tačiau parodoje eksponuojama tik 30. Viena jos dalis – spalvotos fotografijos, jose atveriami altoriaus vartai ir fiksuojamos tikintiesiems nematomos šventikų apeigos, kitose, nespalvotose, tikinčiųjų portretai. Jų veidai kaip ikonos. Pasak fotomenininko, norint tai pamatyti ir pajausti reikėjo įsilieti į tikinčiųjų gretas

Paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“ Panevėžio dailės galerijoje veiks iki gruodžio antrosios, vėliau keliaus į užsienį.

Daugiau – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt