Naujienų srautas

Kultūra2017.11.07 09:07

J. Vaitkutė Valstybės atkūrimo 100-mečio proga dovanoja „Šimtą žemės apkabinimų“

LRT.lt 2017.11.07 09:07

Artėjant Valstybės atkūrimo šimtmečiui jaunosios kartos kūrėja Jolita Vaitkutė Vilniaus rotušėje sukūrė penkių instaliacijų ekspoziciją „Šimtas žemės apkabinimų“. Instaliacijų pristatymas įvyks lapkričio 7 d. 13 val. Vilniaus rotušės Pilkojoje salėje, informuojama pranešime spaudai.

J. Vaitkutė šioms instaliacijoms pasirinko simbolinę medžiagą – lietuvišką žemę ir iš jos atkūrė penkių žymių Lietuvių portretus. Šie žmonės, gyvenę skirtingais Lietuvos šimtmečio laikotarpiais, buvo įkvėpėjai, lyderiai, kovotojai ar tiesiog savo pašaukimo vedami šviesuoliai. Visus juos galima vadinti atkurtos Lietuvos valstybės herojais, prisimindami, kad šimtmečio Lietuvą kūrė tūkstančiai įvairių tautybių, konfesijų ir socialinių grupių atstovų, kūrusių ir saugojusių Lietuvos valstybingumo tradiciją.

 „Žemė – simbolinis pradas, iš kurio viskas kyla ir kuriame baigiasi. Valstybės atkūrimo šimtmečio ir Vasario 16-osios kontekste žemė yra medžiaga turinti idėjinį krūvį. Ji yra konceptualus objektas jungiantis mus su valstybe ir Tėvyne. Žemė atrodo paprasta ir archajiška, tačiau kaip kūrybos priemonė ji gali būti atrasta naujai“, – sako projekto autorė J. Vaitkutė.

Instaliacijų ekspozicijoje „Šimtas žemės apkabinimų“ atkurti filosofo Stasio Šalkauskio, partizano Adolfo Ramanausko-Vanago, kunigo Tėvo Stanislovo, dainininko Vytauto Kernagio ir rašytojos Jurgos Ivanauskaitės portretai. 

Pranešimo spaudai autorių nuotr.

„Šimtmetis turi daug herojų, svarbu juos pažinti, atrasti tiek žinomus, tiek dar neatrastus – jų turime visi savo šeimų istorijose. J. Vaitkutės sukurtas šimtmečio iniciatyvų konkurso projektas mums primena keletą herojų iš skirtingų sričių, kartu kviesdamas kiekvienam pagalvoti apie savus herojus ir jais tapti patiems“, – pastebi Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

Jaunosios menininkės instaliacija Vilniaus rotušėje bus eksponuojama iki lapkričio 28 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi