Naujienų srautas

Kultūra2017.11.05 11:49

Kviečia ieškoti naujų piliakalnių – jau atrasta 10

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.11.05 11:49

Baigiantis 2017-iesiems, kurie paskelbti Piliakalnių metais, skaičiuojama apie 10 atrastų archeologijos paminklų. Į naujų  paieškas aktyviau įsijungti kviečiama visuomenė.

Anot archeologo Gintauto Vėliaus, neretai žmonės, atradę piliakalnį, savimi tiesiog suabejoja ir informacija nepasidalina, todėl apie piliakalnį niekas ir nesužino.

„Jeigu randate objektą panašų arba kyla įtarimų, kad tai gali būti piliakalnis, pirmas dalykas, ką galima padaryti, pasitikrinti internetinėje svetainėje piliakalniai.lt. Jeigu ten to objekto nėra, tuomet būtų labai gerai, jei žmonės kreiptųsi į Kultūros paveldo departamento Teritorinį padalinį su būtent šia turima nauja informacija. Galbūt padarytas atradimas, o mes apie nežinome? Labai dažnai žmonės abejoja. Jie mato, kad yra kažkokie natūralūs reljefo dariniai arba žino kažkokios tautosakinės informacijos apie mistifikuotą vietą, bet paprastai informacija taip ir lieka nepaskleista“, – pastebi archeologas.

Neries regioninis parkas sekmadienį pakvietė ieškoti piliakalnio Neries pakrantėje. Toks  piliakalnių paieškos žygis šiemet surengtas antrą kartą.

Lietuvoje iš viso skaičiuojama apie tūkstantį piliakalnių, tačiau, anot archeologų, šis skaičius nėra galutinis. Kai kurie iš paveldo sąrašo išbraukiami, paaiškėjus, kad į jį buvo įtraukti klaidingai. Kiti sunaikinami gamtos arba sunyksta dėl žmogaus veiklos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi