Kultūra

2018.01.26 16:28

Lietuviškai dėkojęs A. Bocelli Kaune virpino daugiatūkstantinės minios širdis

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.01.26 16:28

Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ areną užpildė dieviško balso savininkas Andrea Bocelli. Pasiklausyti trečiąkart Lietuvoje viešinčios 59-erių Italijos muzikos žvaigždės susirinko daugiatūkstantinė jo gerbėjų minia. 

2015 metų pradžioje paskutinį kartą Lietuvoje lankęsis A. Bocelli į Kauną sugrįžo viena ypatinga proga. Šiemet sukanka 20 metų didžiausios sėkmės sulaukusiam aklojo tenoro albumui „Romanza“. Specialiai šiai progai paminėti jau netrukus bus išleista ir jubiliejinė albumo versija.

Kaip ir praėjusį kartą, atlikėjo viešnagė Lietuvoje susilaukė didžiulio populiarumo. Nuo 70 iki kelių šimtų eurų kainavę bilietai buvo išgraibstyti jau kuris laikas prieš koncertą.

Pilnai „Žalgirio“ areną užpildę žiūrovai nepasigailėjo. Virpuliai daugumos susirinkusiųjų kūnais ėjo jau nuo pirmųjų Lietuvos Valstybiniam simfoniniam orkestrui šeštadienio vakarą vadovavusio dirigento Marcello Rota mostų bei garsiojo tenoro žodžių.

A. Bocelli draugiją scenoje palaikė Kauno valstybinis choras, sopranas Maria Aleida bei popmuzikos atlikėja Ilaria Della Bidia. Išskirtinam pasirodymui daugiau šviesesnių spalvų įnešė ir šokėjai Jelizaveta Manija ir Rihards Eglitis bei muzikantai „Carisma“.

Atlikęs ne vieną garsų operos kūrinį, A. Bocelli koncerto pabaigoje kartu su I. D. Bidia sudainavo ir tokias dainas, kaip „Can`t Help Falling In Love“ ir „Time To Say Goodbye“. Po šių kūrinių itin gausių aplodismentų sulaukęs tenoras susirinkusiems padėkojo ir lietuviškai. A. Bocelli ištartas „ačiū“ sukėlė dar didesnes ovacijas bei pakėlė daugiatūkstantinę minią iš savo vietų.

Itin šiltai bei gausiai palaikomas atlikėjas dėkodamas lietuviškai dar ne kartą kėlė žiūrovus iš savo vietų bei keletą kartų grįžo ant scenos taip nudžiugindamas jo balso gerbėjus. Panašu, kad taip pamaloninta publika ilgam atsimins šį koncertą.

Nuo vaikystės itin silpnos regos A. Bocelli visiškai apako būdamas 12-os, kai susižeidė žaisdamas futbolą. Tačiau tai jo nesustabdė ir dabar italas yra pasiekęs visas įmanomas karjeros aukštumas: parduota daugiau nei 80 mln. 1992 metais karjerą pradėjusio tenoro įrašų kopijų; jis yra pelnęs „Pasaulio muzikos (WMA)“, „Auksinio gaublio“, „ECHO“, „Britų klasikinės muzikos“ ir daugybę kitų apdovanojimų. Už gyvenimo nuopelnus tenoras įamžintas ir Holivudo šlovės alėjoje JAV.