Kultūra

2017.11.02 12:37

Kultūros ministrė Paryžiuje susitiko su UNESCO Pasaulio paveldo centro vadove

LRT.lt 2017.11.02 12:37

Ketvirtadienį UNESCO būstinėje Paryžiuje kultūros ministrės Lianos Ruokytė-Jonsson iniciatyva įvyko susitikimas su UNESCO Pasaulio paveldo centro vadove Mechtild Rössler. Susitikimo metu buvo aptarta paveldo padėtis Vilniaus istoriniame centre, Kauno modernistinės architektūros perspektyvos tapti pasaulio paveldo dalimi ir kiti klausimai, teigiama pranešime spaudai.

Kultūros ministrė padėkojo M. Rössler už sutikimą atsiųsti į Vilnių UNESCO/ICOMOS patariamąją misiją. UNESCO/ICOMOS patariamoji misija į Lietuvą buvo pakviesta visuomenėje kilus pasipiktinimui dėl statybų Vilniaus istoriniame centre, kuris yra pripažintas UNESCO pasaulio paveldu. Kultūros ministerija birželio mėnesį kreipėsi į UNESCO Pasaulio paveldo centrą skubaus patarimo dėl gyvenamųjų namų komplekso statybos XVIII a. Misionierių vienuolyno ansamblio teritorijoje. Misijos taip pat bus prašoma įvertinti įvertinti planuojamą biurų pastato „K18“ statybą dešiniajame Neries krante bei planuojamą Misionierių vienuolyno ansamblio restauravimą ir rekonstrukciją, jame įrengiant viešbutį ir piligrimų centrą. Misija Lietuvoje lankysis lapkričio 21–22 dienomis.

„Labai svarbu, kad mes suvoktume, jog UNESCO pasaulio paveldo vardas yra ne tik pripažinimas, bet ir atsakomybė. Dėkodama M. Rössler už ekspertinę pagalbą išsaugojant mūsų visų paveldą, patikinau mūsų partnerius UNESCO, jog Vilnius ir Lietuva laikysis savo tarptautinių įsipareigojimų paveldo išsaugojimo srityje“, – teigė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos Kauno modernizmo architektūros paskelbimo UNESCO pasaulio paveldu perspektyvos. Pasinaudodama proga, kultūros ministrė pakvietė M. Rössler į parodos, skirtos Kauno modernizmo architektūrai, atidarymą UNESCO būstinėje kitų metų balandį.

Kultūros ministrė lankosi Paryžiuje vykstančioje UNESCO Generalinėje konferencijoje 39-ojoje sesijoje, kurioje galutinai bus tvirtinamas naujasis šios tarptautinės organizacijos generalinis direktorius.