Naujienų srautas

Kultūra2017.10.29 22:17

Paaiškėjo L. Šepkos konkurso laureatai

Rokiškio krašto muziejuje baigėsi XIX nacionalinė medžio drožėjų paroda, skirta XX a. kryždirbystės puoselėtojo Liongino Šepkos 110-osioms gimimo metinėms ir jo vardo premijai laimėti.

Drožybos virtuozo Liongino Šepkos vardo liaudies meistrų konkurso nugalėtoju pripažintas respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatas, ukmergiškis Rimantas Zinkevičius.

„Šiemetinė konkurencija ir dalyvių gausa rodė, kad yra lygiaverčių dalyvių kurie galėtų pretenduoti į šitą premiją. Todėl su tokia viltimi, kad kaip Dievas duos taip ir bus“, – sakė L. Šepkos premijos laureatas R. Zinkevičius.

Ir Dievas davė. Už kryždirbystės puoselėjimą pripažintas „Tradiciniu amatų meistru“ ukmergiškis antrą kartą tapo konkursinės parodos laureatu.

Pakruojiškis Vidmantas Lietuvninkas konkurse dalyvavo pirmą kartą ir apdovanotas už  interpretacijas tautodailėje.

„Buvo labai įdomu pasižiūrėti į save kontekste kitų meistrų. Kiek aš kitoks, ir kokie kiti, atrasti tų netikėtų, savaip kuriančių meistrų buvo pats įdomiausias, galbūt ir tikslas“, – kalbėjo L. Šepkos konkurso specialiosios premijos laureatas V. Lietuvninkas.

Parodoje 40 meistrų iš 22 rajonų pristatė apie 300 darbų. Tarp dalyvių – 8 ankstesnių parodų laureatai, o 15 meistrų čia – pirmą kartą.

„Dabar matome vienoje vietoje sukauptą talentingiausių Lietuvos meistrų pasididžiavimą – Lietuvos žmonių kurie iš tikrųjų kuria valstybę. Aš labai norėčiau pasakyti, kad tai labai graži dovana valstybės šimtmečiui“, – teigė kultūrologė Irena Seliukaitė.

„Aš manyčiau, kad jauniems skulptoriams, tautodailininkams Rokiškis keičia daugelio gyvenimą, ir mano iš dalies pakeitė“, – prisipažino liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatas Adolfas Teresius.

Staigmeną pateikė L. Šepkos žmona įteikusi muziejininkams šeimos relikviją – vestuvinius žiedus.

„Jeigu prie kokio daikto prisilietė Lionginas, jį reikia atiduoti muziejui. Aš galvojau, laiškai jau čia, ne kažinką ir beturiu. Nusprendžiau muziejui atiduoti mūsų su Lionginu santuokos žiedus. Priimkite mano padėką pagarbą ir meilę. Ačiū, širdingai“, – sakė Danutė Šepkienė.

Parodoje pirmą kartą nuskambėjo medžio drožėjų sukurtas himnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi