Kultūra

2017.10.29 10:18

Vienai dienai atidaromas Palangos bažnyčios bokštas su apžvalgos aikštele

BNS2017.10.29 10:18

Sekmadienį vienai dienai bus atvertas Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas su įrengta apžvalgos aikštele.

Kaip pranešė savivaldybė, vidurdienį bažnyčioje bus aukojamos mišios, o joms pasibaigus visi norintieji nedidelėmis grupelėmis turės galimybę pakilti į bažnyčios bokšte daugiau nei 21 metro aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę. Ji lankytojams atvira bus iki 18 valandos.

110 metų sukaktį minėdama bažnyčia, pasak Palangos parapijos klebono Mariaus Venskaus, įžengia į naują gyvenimo etapą.

„Šiuos 110 metų sukakties metus pradėjome švęsti 2016-ųjų spalį, ir šią sukaktį minime ne su transparantais ar vėliavomis, bet ugdydami parapijiečius, kviesdami juos vilties gyvenimo ir bendruomeniškumo“, – pranešime spaudai cituojamas klebonas.

Bendruomenės kūrimosi ženklai netrukus bus atspindimi ir bažnyčios bokšte įrengtoje ekspozicijoje – tarpinėse laiptų aikštelėse bus eksponuojamos senosios Palangos nuotraukos, dokumentai, senoviniai bažnytiniai drabužiai bei knygos. Tačiau kol kas, įgyvendinus vieną projekto etapą, visuomenė čia pasižvalgyti kviečiama tik vieną dieną.

„Žmonės šios aikštelės laukia, nekantrauja, todėl atverti ją vienai dienai nusprendėme šį sekmadienį, parodydami, kad pirmasis projekto etapas – bokšto remontas – jau baigtas“, – sakė klebonas.

Apžvalgos aikštelėje, kurios plotas – apie 18 metrų, bus galima ne tik pasigrožėti Palanga iš paukščio skrydžio, bet ir apžiūrėti bažnyčios laikrodžio bei varpo mechanizmus. Norintiems pasigrožėti bažnyčios varpais lankytojams pakaks tik pakelti akis į viršų – kadangi apžvalgos aikštelė įrengta varpų zonoje, įspūdingo dydžio varpus bei jų mechanizmą smalsuoliai išvys tiesiog virš galvos.

Vėliau varpinė vėl bus užverta, lankytojus ji vėl pakvies balandį, kai bus baigta įrengti ekspozicija. Bokšto apžvalgos aikštelėje bus įrengti ir du monokliai-teleskopai. Tuomet visuomenė bus pakviesta į bokšto atidarymo renginį.

Bažnyčios bokštas sutvarkytas Palangos miesto savivaldybės iniciatyva. Įgyvendinant bažnyčios remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektą, buvo ne tik įrengta apžvalgos aikštelė, bet ir suremontuoti laiptai į bokštą, pakeistos bokšto žaliuzės, restauruoti ir įstiklinti vitražai.

Projekto vertė – 157,5 tūkst. eurų, iš jų ES lėšos – beveik 102 tūkst. eurų, savivaldybė bokšto tvarkybai skyrė 55,5 tūkst. eurų.

Pasak savivaldybės, apsilankyti bokšte bus galima nemokamai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.