Naujienų srautas

Kultūra2017.10.28 18:02

Meksikiečiui režisieriui Inarritu skirtas „Oskaras“ už virtualiosios realybės šou apie migrantus

BNS 2017.10.28 18:02

Pripažintas Meksikos kino kūrėjas Alejandro Gonzalezas Inarritu bus apdovanotas specialiu „Oskaru“ už virtualiosios realybės instaliaciją, skirtai atkreipti dėmesį į migrantų padėtį, penktadienį paskelbė JAV Kino meno ir mokslo akademija .

Auksinę statulėlę A. G. Inarritu gaus už šešias minutes trunkantį potyrį „Carne y Arena“ („Virtualiai esantis, fiziškai nematomas“), kurį „Oskarus“ teikianti organizacija pavadino „vizija pagrįstu ir galingu pasakojimo potyriu“.

Apdovanojimas režisieriui ir jo kinematografui Emmanueliui Lubezkiui bus įteiktas lapkričio 11 dieną, per 9-ąją „Governors Awards“ ceremoniją Holivude.

Los Andželo apygardos meno muziejuje (Los Angeles County Museum of Art, LACMA), Prados fonde Milane ir Tlatelolko kultūros centre Meksike šiuo metu demonstruojama „Carne y Arena“ žiūrovus veda kankinamu keliu, kuriuo leidžiasi daugybė migrantų per Sonoros dykumą Jungtinėse Valstijose.

Kaukiant sirenoms, kiekvienas dalyvis – basas ant smėlėtų grindų ir užsidėjęs VR akinius – kelionę patiria vienas, ir aplink save mato tik nedidelę grupelė žmonių, besitikinčių pasiekti Ameriką.

Iki dantų ginkluoti pasieniečiai vyrus atskiria nuo moterų ir vaikų. Ant žemės mėtosi batai, kažkas šaukia iš skausmo, o aplink tvyro tragedijos atmosfera.

Šis reginys labai populiarus: bilietai Los Andžele išparduoti keletui mėnesių į priekį.

„Inarritu daugialypės terpės meninis ir kino potyris sukelia daug emocijų ir leidžia pasinerti į migrantų prieš aušrą keliaujančių per dykumą pietvakarinėje JAV dalyje, pasaulį“, – pranešime teigė akademijos prezidentas Johnas Bailey.

Meksikietis režisierius dvejus metus iš eilės laimėjo „Oskarus“: 2015-aisiais – už filmą „Žmogus-paukštis“ (Birdman) ir 2016-aisiais – už juostą „Prisikėlęs“ (The Revenant). Jis tapo tik trečiuoju taip apdovanotu kino kūrėju.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi