Kultūra

2017.10.26 23:58

Režisierė M. Bareikytė: paprastumas ir nuoširdumas – nebemadinga

Prancūzų dramaturgės Yasminos Reza pjesė „Menas“ po 20 metų grįžta į Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrą. Spektaklį pastačiusi jauna režisierė Margarita Bareikytė sako norinti atkreipti dėmesį į žmonių tarpusavio santykius.

Trečioji prancūzų dramaturgės, aktorės Y. Reza pjesė „Menas“, sukurta prieš daugiau nei 20 metų, tapo itin populiari. Spektaklis pagal pjesę pastatytas 35 pasaulio kalbomis. Savo pjeses dramaturgė vadina linksmomis tragedijomis. Pasak spektaklio režisierės, pjesės fabula išties tragikomiška, ją sudominusi tuo, kad šiais laikais paprastumas ir nuoširdumas tapo nebemadingas.

„Šiais laikais, kad labai populiaru, madinga būti įdomiu, išskirtiniu, nuoširdumas, paprastumas jau nebežavi žmonių. Reikia nustebinti, sudominti, reikia šokiruoti. Paprastumas, paprastas žmogiškas bendravimas – jau kažkur jis dingo, ir tą tendenciją matom tiek šiuolaikiniame mene, tiek bendravime“, – sakė režisierė Margarita Bareikytė.

Trys draugai – Seržas, Markas ir Ivanas – draugauja penkiolika metų, tačiau santykiai pradeda braškėti dėl požiūrio į šiuolaikinį meną, kai vienas iš draugų nusiperka brangų paveikslą. Tačiau tai – tik pretekstas išsiaiškinti santykius. Draugai ieško tikrųjų  konflikto priežasčių, nors pripažįsta, kad jos nesuvokiamos kaip ir šiuolaikinis menas.

„Bandom paklausti visų, ar verta tęsti draugystę, jeigu niekas daugiau nesieja tų žmonių, ar bandyti ją kažkaip gelbėti“, – pasakojo aktorius Donatas Kalkauskas.

„Tu nori būti su draugais, nes jie – kaip šventi žmonės. 15 metų, tiek kartu, o žmona, be jokios abejonės, norisi šilumos ir visko, tokia fronto linija ir nežinia, kur jam pasisukti geriausia“, – kalbėjo aktorius Tomas Pukys.

Spektaklyje „Menas“ vaidina aktoriai Tomas Pukys, Donatas Kalkauskas ir Emilis Pavilionis. Spektaklio premjera Juozo Miltinio dramos teatre – penktadienį.