Kultūra

2017.10.25 16:30

Vaikų fotografijų parodoje išsklaidė autizmo tabu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.25 16:30

Pirma pastebėti detales, o tik tada viską sulipdyti į bendrą vaizdą – būtent taip į gyvenimą žiūri autizmo spektro sutrikimą turintys žmonės. Valdovų rūmuose fotografė Vėtrė Antanavičiūtė surengė vaikų fotografijų parodą „Dėlionės“, kurioje kiekvienas gali pamatyti pasaulį taip, kaip jį mato autizmo sindromą turintys vaikai. 

„Jie iš pradžių pamato detales ir paskui iš tų detalių bando sudėlioti visą visumą. Tai aš, žinodama tą simbolį, ir parodoje stengiausi būtent parodyti, sudėlioti iš daug nuotraukų tam tikrą dėlionę, kad atsiskleistų autizmo supratimas“, – pasakoja fotografė, idėjos autorė V. Antanavičiūtė.  

Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ vasarą suorganizavo savaitės trukmės stovyklą, kurioje rengė kūrybos užsiėmimus vaikams. Viena užduočių – fotografija. 

„Sunkiausia buvo paaiškinti tėvams, kad nesikištų“, – sako fotografė. Antraip nebūtų pavykęs toks rezultatas, koks yra dabar. Svarbiausia V. Antanavičiūtei buvo parodyti ypatingą vaikų pasaulio matymą. Vaikai fotografavo tai, ko dažnai kiti nė nepastebi.

Išsamiau – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt