Naujienų srautas

Kultūra2017.10.25 17:15

Pasaulinio garso dailininkas tapo muziką: M. K. Čiurlionis – lyg mano sielos brolis

Dailininkas, tapantis muziką – taip save pristato Normanas Perrymanas, neseniai viešėjęs Lietuvoje. Čia jį atvedė noras iš arčiau susipažinti su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba.

„Visuomet žavėjausi muzika ir daile, tačiau taip jau išėjo, kad tapau dailininku. Visą gyvenimą praleidau ieškodamas būdo, kaip sujungti šias dvi meno rūšis. Nupiešiau šimtus piešinių muzikinėmis temomis, tačiau jie visi – statiški, nejudantys. Todėl sukūriau naują metodą – tapau ir visa tai žiūrovas per projektorių mato milžiniškame ekrane už orkestro. Taip visi gali matyti muziką. 

Teptuku tapau ritmus, pasirenku spalvas, kurios man atitinka muzikos emocijas. Taip žmonės ne tik išgirsta garsus, bet gali ir stipriau pajusti emocijas, tai juos labiau paveikia“, – pasakoja menininkas. 

Dėl muzikos ir dailės dermės jis jaučiasi artimas M. K. Čiurlioniui: „Jis lyg mano sielos brolis, mano didvyris. Didelis džiaugsmas čia lankytis.  Žinau, kad jis suprastų, ką aš darau, kaip ir aš suprantu, ką jis darė. Malonu matyti jo darbus.“

N. Perymanas pasakoja neseniai Birmingeme susipažinęs su lietuvių dirigente Mirga Gražinyte-Tyla, kuri šiame mieste diriguoja simfoniniam orkestrui. Ji norėjo diriguoti M. K. Čiurlionio kūrinius, o N. Perymanas norėjo jo muziką tapyti – taip gimė idėja parengti kūrinį „Jūra“. Bendras judviejų pasirodymas numatytas kitų metų žiemą.

Plačiau apie tai – Audros Avižiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi