Kultūra

2017.10.23 13:26

Kultūros ministerija surengė konkursą į LNOBT vadovus

BNS2017.10.23 13:26

Kultūros ministerija pirmadienį surengė konkursą į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovus, tikimasi šį pirmadienį paskelbti laimėtoją.

Konkursas turėjo įvykti penktadienį, tačiau ministerija jį nukėlė, kaip nurodė, dėl galimų konfidencialumo pažeidimų, nes Seimo Kultūros komiteto narys konservatorius Vytautas Juozapaitis užsiminė turintis konfidencialios informacijos apie jo dalyvius.

„Konkursas vyksta šiandien, nuo 13 valandos ir vakarop, jei nieko netikėto nenutiks, turėtumėme turėti laimėtoją“, – BNS sakė kultūros ministrės atstovas spaudai Viktoras Bachmetjevas.

V. Juozapaitis praėjusią savaitę per Seimo Kultūros komiteto posėdį nurodė, kad turi neviešos informacijos apie konkurso dalyvius, ministerija į tai sureagavo prašydama nurodyti šaltinius, iš kur Seimo narys gavo konfidencialią informaciją, taip pat ar jis nėra susijęs su kuriais nors pretendentais. V. Juozapaitis dar komitete tvirtino, kad jį apie dalyvavimą konkurse informavo kai kurie spėjami konkurso dalyviai, o jis tik klausęs ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson, ar užtikrinama, jog konkursui nebūtų daroma įtaka. Seimo narys taip pat neigė bet kokias savo sąsajas su konkursu ar kuriais nors pretendentais.

V. Juozapaičio penktadienio rytą pateikti atsakymai ministerijos netenkino, Seimo narys penktadienį buvo atvykęs į ministeriją stebėti, kaip vyksta konkursas, bet jis buvo nukeltas. V. Juozapaitis BNS sakė savaitgalį sulaukęs ministerijos vadovų raginimo aiškiau atsakyti į klausimus, bet to nepadaręs. Kas pasikeitė nuo penktadienio ir kodėl nuspręsta, kad konkursą rengti galima, ministerijos atstovai nenurodo.

Kultūros komiteto pirmininkas, „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis pirmadienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti V. Juozapaičio elgesį, o jo domėjimąsi „konfidencialia su konkursu susijusia informacija“ įvertino kaip kišimąsi į konkursą.

Atranka į LNOBT vadovo postą paskelbtas liepą. Teatrui šiuo metu laikinai vadovauja finansų vadybininkas Sigitas Žutautas. Jis postą perėmė iš Gintauto Kėvišo, šį po 15 metų vadovavimo teatrui kultūros ministrė atleido iš pareigų už nustatytus viešųjų ir privačių interesų pažeidimus. S. Žutautas yra viešai patvirtinęs, kad dalyvauja nuolatinio vadovo konkurse.

Naujajam teatro vadovui keliamas reikalavimas turėti universitetinį arba jam prilygintą meno, humanitarinių arba socialinių mokslų magistro laipsnio išsilavinimą.

LNOBT generalinis direktorius taip pat privalės turėti mažiausiai penkerius metus vadovaujamo darbo patirties, mokėti anglų, prancūzų arba vokiečių kalbą. Konkurso dalyviai turėjo pristatyti penkerių metų teatro programą, įvertinti teatro veiklą ir pateikti ateities viziją.

Su konkursą laimėjusiu kandidatu bus sudaryta penkerių metų darbo sutartis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.