Kultūra

2017.10.23 11:32

R. Karbauskis: V. Juozapaičio domėjimąsi konkursu į LNOBT vadovo pareigas turės įvertinti Seimas

LRT.lt2017.10.23 11:32

Š. m. spalio 18 d. Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto posėdyje Seimo narys Vytautas Juozapaitis pareiškė turįs viešai neprieinamos konfidencialios informacijos apie Kultūros ministerijos vykdomą konkursą Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus pareigoms užimti, taip pat – ir informacijos apie pretendentus. Vėliau, 2017 m. spalio 20 d., duodamas interviu naujienų agentūrai BNS, V. Juozapaitis išviešino LNOBT vadovo atrankos komisijos pirmininkės Gintautės Žemaitytės pavardę, kartu pripažindamas, kad Kultūros ministerijos tarnautojų buvo įspėtas, jog tai – konfidenciali informacija, rašoma Seimo pranešime spaudai.

Dėl to Kultūros ministerija įvertinusi, kad galėjo būti neteisėtai išviešinti korupcijos prevencijos atžvilgiu ypač jautrūs konkurso duomenys, ir nerimaudama, kad toks informacijos atskleidimas gali pažeisti lygiateisiškumo principą ir sudaryti skirtingas sąlygas pretendentams į LNOBT vadovo postą, nusprendė š. m. spalio 20 d. turėjusį vykti konkursą nukelti.

Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio teigimu, domėjimasis konfidencialia su konkursu susijusia informacija nėra vienintelis atvejis, kai Seimo narys V. Juozapaitis bando kištis į konkurso organizavimą. Pavyzdžiui, nors konkurso organizavimas yra išimtinai vykdomosios valdžios prerogatyva, ir paties konkurso tvarko aprašas nenumato konkurso stebėjimo galimybės, š. m. spalio 10 d. V. Juozapaitis Kultūros ministerijos reikalavo, kad jis galėtų konkurse dalyvauti stebėtojo teisėmis. Negana to, viešuose šaltiniuose yra duomenų, jog V. Juozapaičio dukra galimai dirba (koncertuoja) LNOBT.

Etikos ir procedūrų komisijai įteiktame prašyme taip pat klausiama, ar Seimo narys V. Juozapaitis neturėjo nusišalinti nuo klausimų, susijusių su LNOBT, sprendimo dėl galimo privačių interesų konflikto, kuris kyla V. Juozapaičiui rūpinantis įstaiga, kurioje turimais duomenimis galimai dirba (koncertuoja) jo paties dukra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.