Naujienų srautas

Kultūra2017.10.22 23:49

Restauruojamas Palvėnos dominikonų vienuolyno ansamblis

Aštuonioliktame amžiuje pradėtas statyti Palėvenės dominikonų vienuolyno ansamblis Kupiškio rajone kyla iš griuvėsių. Restauruojami bažnyčios altoriai ir ložės, svirnas, rengiami vienuolyno pagrindinio namo tvarkybos darbų projektai.

Vieno originaliausių Lietuvoje, vadinamojo liaudiško baroko, pavyzdžių – dominikonų vienuolyno statybą  rėmė Ukmergės apskrities teisėjas Laurynas Mykolas Počobutas ir jo žmona. 1676-aisiais pradėta statyti mūrinė bažnyčia, vėliau kiti pastatai. Bažnyčioje – aštuoni vėlyvojo ir rokoko formų altoriai, sakykla, sujungta su klausykla. Pasak tyrinėtojų, jie atspindi čia gyvenusių vienuolių meninį skonį ir vienuolijos istoriją.

 „Prieš 350 metų ji pastatyta, dabar ačiū vyriausybei, ačiū Šventajam Sostui, padeda, atsirestauruojam, jau 3 altoriai atrestauruoti. Einam ir einam tolyn“, – džiaugiasi Palvėnos Šv. Dominyko parapijos administratorius, kunigas Vladas Rabašauskas.

Dominikonų vienuolyną sudarė daugybė įvairių statinių , iki šių dienų išliko tik arklidės su vežimine, svirnas su malūnu, pagrindinis vienuolių gyvenamasis namas. Restauratoriai toliau tvarko svirną, kad jis būtų pritaikytas visuomenei – kultūros renginiams, amatų dienoms, edukacinėms programoms. 

Daugiau apie restauracijos darbus – Zinaidos Paškevičiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi